VILA MEGALI ALANA

You are currently viewing VILA MEGALI ALANA

Вила MEGALI ALANA – „Б“ категорија се наоѓа во Скотина, мало место, оддалечено 20-на км. од Катерини и на околу 5 км. од Лептокарија и Сан Пантелејмон. Мирно и прекрасно место, идеално за фамилијарен одмор, дестинација која ја препорачуваме и на оние патници кои сакаат одмор без вообичаениот метеж што го имаме во поголемите туристички места…Во самото место има неколку супер-маркети, таверни и кафе-барови, прекрасна песочна плажа, со кристално чисто море.

Плажа

150 метри од градската песочна плажа.

ПОПУСТИ
– 20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 
31.12.2019
– 15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2020
– 10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2020
– 07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2020

Цените се по СТУДИО за 7 ноќевања 

период ноќевања 1/2 студио 1/3 студио 1/4 студио
23.05 – 30.05 7  39*    49* 69*
30.06 – 06.06 7  69*    89* 99*
06.06 – 13.06 7 99* 109* 129*
13.06 – 20.06 7 149 159 169
20.06 – 27.06 7 179 189 199
27.06 – 04.07 7 209 219 229
04.07 – 11.07 7 229 239 249
11.07 – 18.07 7 249 259 269
18.07 – 25.07 7 269 279 289
25.07 – 01.08 7 269 279 289
01.08 – 08.08 7 269 279 289
08.08 – 15.08 7 269 279 289
15.08 – 22.08 7 269 279 289
22.08 – 29.07 7 259 269 279
29.07 – 05.09 7 189 199 219
05.09 – 12.09 7 159 169 189
12.09 – 19.09 7 99* 119* 139*
19.09 – 26.09 7 69* 79* 89*
26.09 – 03.10 7 39* 49* 59*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во цената Е вклучено:
7 ноќевања во студио

Клима уред

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз

Патничко осигурување
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цените обележани со * се промо цени

На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Сместување во собите е после 14 часот (локално време),
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)

За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман ( не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата организатор не превзема одговорност за квалитетот и покриеноста на интернет конекцијата во капацитетите од понудата.