ВИЛА МАРИНОС-ЛАГАНАС ЗАКИНТОС

You are currently viewing ВИЛА МАРИНОС-ЛАГАНАС ЗАКИНТОС

20% FIRST MINUTE ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 16.12.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.01.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-07% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

Шести по ред во низата на острови, познати како “ЈОНСКИТЕ БРАЌА“, Закинтос е уште познат под Италијанското име “Il Fiore Di Levante” (Цветот на истокот), дадено од Венецијанците кои овде биле присутни неколку стотици години и оставиле неизбришлив траг во историјата, традицијата и карактерот врз жителите на овој преубав остров…Со своите природни убавини, прекрасни плажи, места за забава, Закинтос е секоја година вбројуван во 10-те топ дестинации за летување на Медитеранот. ЛАГАНАС е местото кое го одбравме за Вас, оддалечено 9 км. од Занте – главниот град на островот, изобилува со многу маркети, сувенирници, ресторани, кафетерии, диско-клубови, ноќни барови и секако – долга песочна плажа, која се протега долж местото.

Вила MARINOS („А“ кат.) – оддалеченост од плажа – 50 метри. Сите студиа располагаат со кујна, ТВЦ, ТВ, тераса, WI-FI (бесплатно) и клима (доплата 5 € на ден). Објектот се наоѓа на левата страна од главната улица во Лаганас (гледано кон морето).

Вила MARINOS – Лаганас
ПАКЕТ АРР (бус+брод+сместување) по ЛИЦЕ
ПЕРИОД Ноќевања 1/2 студио 1/3 студио
13.06. – 21.06.2019 7 155 € 143 €
20.06. – 28.06.2019 7 165 € 153 €
27.06. – 05.07.2019 7 185 € 170 €
04.07. – 12.07.2019 7 205 € 190 €
11.07. – 19.07.2019 7 225 € 206 €
18.07. – 26.07.2019 7 235 € 216 €
25.07. – 02.08.2019 7 235 € 216 €
01.08. – 09.08.2019 7 235 € 216 €
08.08. – 16.08.2019 7 235 € 216 €
15.08. – 23.08.2019 7 225 € 210 €
22.08. – 30.08.2019 7 195 € 180 €
29.08. – 06.09.2019 7 155 € 143 €
05.09. – 13.09.2019 7 125 € 116 €
12.09. – 20.09.2019 7 110 € 105 €
19.09. – 27.09.2019 7 100 € 90 €
26.09. – 04.10.2019 7 90 € 80 €

Цените се дадени во ЕУР, плаќање во денарска противвредност (1 ЕУР = 61,8 ден.)

НАПОМЕНА : Термините се дадени заедно со денот на ПОАЃАЊЕ, сместувањето по објекти е следниот ден !

Во студио дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител

ПОПУСТ за СОПСТВЕН ПРЕВОЗ – 40 € по лице

Доплати : 

-Доплата за трансфер од Штип до Велес – 10 € по лице

-Деца од 2-11.99 год на дополнително легло – БЕСПЛАТНО (плаќаат само превоз од 50 €)

-Доплата за користење на клима 5€ дневно во самата вила.

-Патничко и здравствено осигурување

Време на поаѓање превоз од Скопје за Закинтос :
18:30 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола
19:30 h Велес (бензинска пумпа МАК ОИЛ, мотел Македонија) трансфер до Битола
18:30h Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – доплата 10 Евра по лице
19:45 h Сирково (бензинска пумпа Црна Река) 
20:45 h Прилеп (бензинска пумпа, Luk Oil) 
21:30 h Битола (Пред спортска Сала) 
20:00 h Струга (Хотел Дрим-паркинг) – Трансфер до Битола – доплата 5 по лице

20:00 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице
20:15 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

21:00 h Ресен (автобуска станица) Трансфер до Битола – доплата 5 Евра по лице

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ :

* За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст 
* попустите не може да се комбинираат
* Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус, 
* Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
* Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ