Вила Катерина – Лептокарија

You are currently viewing Вила Катерина – Лептокарија

Вила Катерина – Лептокарија 2024

ОПИС

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун. Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција. Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија. Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава.
Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија. Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, ….
Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани. За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата. Цените се многу пониски од другите одморалишта.
Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по многу пониски цени. Сепак најевтин е пазарниот ден во вторник, каде освен свежо овошје и зеленчук….
Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите. Местото има сè што му треба на еден град. Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да консумирате вода од чешма. Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп.
Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, што зборува за чистотата и квалитетот на водата.
Со нарачан пијалок во кое било од многуте кафулиња, туристите добиваат чадор и лежалка. Плажата Скотинас се наоѓа на 5 км од Лептокарија и е особено интересна за семејства со деца. Молос плажата е на околу 2 км од одморалиштето.
Има спортски терени каде исто можете да се забавувате, играте…..

Вила Катерина се наоѓа во Лептокарија, сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот. Вилата има безжичен интернет и простор за складирање на багаж за време на смената.Вилата се состои од три спрата, со трокреветни, четврокреветни студиа и апартмани. Во секоја соба има опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред (со доплата на лице место) и тераса.

Соби

Студио бр. 6 – приземје 1/3 (1 брачен + 1 единечен кревет)
Студио бр 6А – 2 спрат 1/3 (1 брачен + 1 единечен кревет) 

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Check in:      14:00h.
Check out:   
10:00h.

Важна Напомена:  За хигиената на студијата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место.Студијата не поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS   40°05’99.86″N22°56’79.53″E  

15% попуст за резервација со 50% уплата до 31.12.2023

10% попуст за резервација со 50% уплата до 28.02.2024

Уплата 50 % при резервација и остатокот најдоцна 21 ден пред поаѓање

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

термини ноќи студио 1/2 студио 1/3 студио 1/4 Апп 1/5
25.05-01.06 7 89 109 129 159
01.06-08.06 7 139 159 179 199
08.06-15.06 7 159 179 199 249
15.06-22.06 7 209 229 249 349
22.06-29.06 7 249 269 289 399
29.06-06.07 7 289 309 329 439
06.07-13.07 7 329 349 369 469
13.07-20.07 7 349 369 399 499
20.07-27.07 7 389 399 419 539
27.07-03.08 7 399 419 439 579
03.08-10.08 7 399 419 439 579
10.08-17.08 7 399 419 439 559
17.08-24.08 7 379 389 419 549
24.08-31.08 7 349 359 379 509
31.08-07.09 7 299 319 339 459
07.09-14.09 7 269 289 319 399
14.09-21.09 7 199 219 239 349
21.09-28.09 7 129 139 159 229

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Во ценате Е вклучено:

  • 7 ноќевања во студио
  • Безжичен интернет

Во ценате НЕ Е вклучено:

  • Превоз
  • Патничко осигурување
  • Паркинг
  • Доплата за клима уред  5€ на ден ( се плаќа во објектот )
  • Туристичка такса 1,5 евра на ден за соба (се плаќа во објектот)