ВИЛА КАТЕРИНА – ЛЕПТОКАРИЈА

You are currently viewing ВИЛА КАТЕРИНА – ЛЕПТОКАРИЈА

Првите два и последните два термина се промо цени и на нив не следува попуст 

10% попуст за резервација и целосна уплата до 30.04.2022

Трикатна вила, сместена на околу 100 метри од морето и недалеку од центарот.
Вилата има безжичен интернет и простор за багаж.

Во секоја соба: опремена кујна, тоалет со туш, телевизор, клима уред и тераса…

На приземје 1/3 студио (бр.5) поглед двор / улица.
На првиот кат има едно 1/2 + 1 студио (бр. 6А) и едно трокреветно студио (број 1А).
На вториот кат има трикреветно студио (бр. 10), четирикревено студио (број 11) , и апартман 1/5 + 1 на вториот кат (бр.12) со поглед на улицата.

GPS  40°05’99.86″N22°56’79.53″E  

Лептокарија (село од лешник) се наоѓа во подножјето на планината Олимп, на околу 100 км од Солун.
Се смета за едно од најубавите одморалишта во Грција.
Шеталиштето, топлото море и прекрасната песочна плажа се само дел од привлечностите на Лептокарија.

Местото е идеално за семејства со деца, за оние кои сакаат вистински одмор, и за млади кои сакаат добра забава.
Многу продавници, таверни, кафулиња, ресторани, бутици и летна врева се печат на Лептокарија.
Местото има многу игралишта, забавни паркови, како и огромен парк со детски активности, лулашки….

Секоја вечер кружат два воза низ Лептокарија, кои по релативно ниски цени ги носат туристите на обиколка. Главната улица е исто така главното шеталиштето каде има многу кафулиња, ресторани.
За оние кои бараат и забава, има дискотеки и барови покрај плажата…

Цените се многу пониски од другите одморалишта.
Кафулињата и рестораните ги нудат своите специјалитети по многу пониски цени.
Сепак најевтин е пазарниот ден во вторник, каде освен свежо овошје и зеленчук….

Добра патна мрежа, ја поврзува Лептокарија со сите околни места што можете да ги посетите.
Местото има сè што му треба на еден град.

Лептокарија е едно од ретките одморалишта каде можете да консумирате вода од чешма.
Интересно е што ноќе нема горштини како во други места бидејќи има влијание планината Олимп.

Градската плажа е долга околу 5 км и има Сино знаме, што зборува за чистотата и квалитетот на водата.
Со нарачан пијалок во кое било од многуте кафулиња, туристите добиваат чадор и лежалка..

Плажата Скотинас се наоѓа на 5 км од Лептокарија и е особено интересна за семејства со деца.
Молос плажата е на околу 2 км од одморалиштето.
Има спортски терени каде исто можете да се забавувате, играте…..

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

термини ноќи студио 1/2 студио 1/3 студио 1/4 дуплекс 1/5 апартман
28.05-04.06 7 59 € 79 € 89 € 100 €
04.06-11.06 7 109 € 119 € 129 € 170 €
11.06-18.06 7 139 € 149 € 159 € 220 €
18.06-25.06 7 179 € 189 € 199 € 300 €
25.06-02.07 7 209 € 229 € 239 € 370 €
02.07-09.07 7 249 € 259 € 269 € 400 €
09.07-16.07 7 269 € 279 € 289 € 430 €
16.07-23.07 7 279 € 289 € 299 € 470 €
23.07-30.07 7 309 € 319 € 329 € 500 €
30.07-06.08 7 309 € 319 € 329 € 500 €
06.08-13.08 7 309 € 319 € 329 € 500 €
13.08-20.08 7 309 € 319 € 329 € 500 €
20.08-27.08 7 299 € 309 € 319 € 500 €
27.08-03.09 7 269 € 289 € 299 € 450 €
03.09-10.09 7 219 € 239 € 249 € 380 €
10.09-17.09 7 179 € 199 € 209 € 300 €
17.09-24.09 7 139 € 159 € 169 € 210 €
24.09-01.10 7 89 € 99 € 109 € 170 €

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари

Попустите за рана уплата не се валидни за првиот и последниот термин

Едно дете до 12 години може да користи заеднички кревет, бесплатно.
Еднокреветна соба: Кога едно лице користи двокреветно студио, има попуст од 20%.
Доплата за клима уред 5€ на ден ( се плаќа во вилата )
Туристичка такса 0,50 центи на ден за соба (се плаќа во објектот)

 

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до ПИЕРИА секоја САБОТА:

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 05;00 35 €
Велес – БП мотел Македонија 05;30 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 04;40 45 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово 06;00 45 €
Неготино – бензинска, Неготино 06;00 35 €
Удово – бензинска Удово 06;40 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 07;00 35 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 05;00 35 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 04;15 35 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 03;15 40 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 03;45 45 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 03;30 40 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 04;15 40 €

Деца од 2 до 11,99 години: попуст -10 € од редовната цена
Деца до 1,99 години бесплатно

Релациите кои се наведени како (трансфер во МКД) се реализираат со патнички возила или комбe