ВИЛА ЈУЛИАНОС – КРФ

You are currently viewing ВИЛА ЈУЛИАНОС – КРФ

Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање. Не случајно една од најпопуларните туристички дестинации за летување.Но, поважно е да дознаете зошто за вас, Крф ќе биде идеалниот спој на одмор и забава правејќи го ова лето авантура што не смеете да ја пропуштите. И ова лето посетете го островот Крф, нашиот дом преку лето веќе 8 години. Ве очекуваме.

BLACK FRIDAY: ЦЕНА ОД 87 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

20% попуст за резервација и целосна уплата 

Крф, мистично привлечен, спакуван во историски приказни, обоен од влијанија на најразлични цивилизации, кој фасцинира со природна убавина и освојува со искуства вредни за сечие сеќавање

Што е вклучено во цената

– Превоз на релација Скопје – Игуменица – Скопје
– 7 ноќевања 8 дена сместување
– Туристички пратител за време на патување и претставник од агенција за време на престој

Што не е вклучено во цената

– Факултативни излети
– Патничко осигурување
– Туристичка такса (3.5 евра од студио за 7  ноќевања која се плаќа задолжително во агенција)
– Повратна карта за траект – 20 евра од лице (Се плаќа задолжително во автобус)

ВАЖНО

 • Активните попусти и попустите за споен термин не се комбинираат
 • За споен термин се одбива  10% попуст на вториот термин на редовните цени.
  CHECK IN:  14:00 h
  CHECK OUT: 09:00 h
 • Двокреветни,трокреветни студија (во двокреветните може да се додаде дополнително легло за трето лице) и дуплекс апартмани.
 • Фотографиите од сместувачкиот капацитет се од повеќе студиа, а не се селектирани по едно студио.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first и last minute или друг тип на промоција да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по редовен ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
 • Дете од 0 до 3,99 години не плаќа за сместувањето и спие во кревет со еден од возрасните, доплаќа само превоз 50 евра
 • Дете од 4 до 11,99 години на дополнително легло  има 50% попуст со двајца возрасни во соба.Во случај на еден возрасен и дете од 4 до 11.99 години за дете се плаќа цела сума
  • За сингл соба се доплаќа плус 50% од редовната цена поради вториот кревет,
  • Поаѓањето со автобус е еден ден порано во однос на термините од табелата,
  • За оваа програма важат ОПШТИТЕ УСЛОВИ ЗА ПАТУВАЊЕ НА Т.А СТАФ ТРАВЕЛ И Т.А МИГ ТРАВЕЛ

 

Поаѓање

Враќање

Ноќевања

Цена

Цена

Black Friday

27.5.2023

03.6.2023

7

109

87

03.6.2023

10.6.2023

7

119

95

10.6.2023

17.6.2023

7

129

103

17.6.2023

24.6.2023

7

139

111

24.6.2023

01.7.2023

7

149

119

01.7.2023

08.7.2023

7

169

135

08.7.2023

15.7.2023

7

199

159

15.7.2023

22.7.2023

7

209

167

22.7.2023

29.7.2023

7

209

167

29.7.2023

05.8.2023

7

209

167

05.8.2023

12.8.2023

7

209

167

12.8.2023

19.8.2023

7

209

167

19.8.2023

26.8.2023

7

179

143

26.8.2023

02.9.2023

7

159

127

02.9.2023

09.9.2023

7

139

111

09.9.2023

16.9.2023

7

129

103

16.9.2023

23.9.2023

7

119

95

23.9.2023

30.09.202

7

109

87

ПЛАН И ПРОГРАМА

 

Во наредните 7 дена предвидени се факултативни посети на Град Крф, Тура Север, Плажа Глифада, Крстарње со брод и крстарње до Паксос и Антипаксос.
За посета на овие факултативни излети програмата ја добивате од нашиот локален водич првиот ден од кога ќе пристигнете на островот.

Одјавување од собите до 09:00 часот по локално време. Слободно време за индивидуална прошетка во Ипсос. Предвидено поаѓање кон Македонија во предпладневните часови.

Факултативни излети

 

Овој ден се посетуваат местата Палеокастрица и Сидари. Прво место ан застанување е плажата Палеокастрица, овде имаме слободно време за релаксација на плажа, посета на манастирот Марија- Богородица или посета на аквариумот. Од овде се продолжува до највисоката точка над Палеокастрица на местото Лаконес каде што се застанува за да се направат најубави панорамски фотографии и верувајте погледот ќе ве остави без здив.

Од овде се оди во Сидари, град познат по тунелот на љубовта и евтиното пиво. Овде може да го испливате каналот, да се релаксирате на долгата песочна плажа или да седнете на ручек и пијачка.

СМЕСТУВАЊЕ ОПИС И СЛИКИ ОД ВИЛИТЕ

 

Релативно новоградба лоцирана во помирен дел на Ипсос – Крф, на 600м од плажата со многу гостопримливи домаќини Вила која ја работиме веќе 9то лето и од која имаме само пофалби.
Располага со студија за 2 лица и апартман за 4 лица дуплекс (со посебни спални).
Сите се опремени со сопствена физички одделена кујна и комплетно опремена (голем шпорет со рерна, тостер, голем фрижидер, чаши, филџани, лажици, вилушки, ножеви) посебна спална и тоалет. Сите имаат исто сопствена тераса. А позади вилата има скара која е на располагање на користење на гостите. Вилата има wifi, телевизор и клима уред(се доплаќа на лице место 5 евра од ден).