Вила ЕКСКЛУЗИВ

You are currently viewing Вила ЕКСКЛУЗИВ

Вила Ексклузив  располага со двокреветни и трИкреветни соби опремени со клима (вклучена во цената), телевизор, тоалет, фрижидер и тераса.
На секој кат во вилата има заедничка кујна опремена со основен прибор.

Цени по лице за 9 полни пансиони и автобуски превоз

 термини цена
14.06-23.06.2021 270 €
23.06-02.07.2021 270 €
02.07-11.07.2021 270 €
11.07-20.07.2021 280 €
20.07-29.07.2021 280 €
29.07-07.08.2021 280 €
08.07-16.08.2021 280 €
16.08-25.08.2021 260 €
25.08-03.09.2021 250 €
03.09-12.09.2021 220 €

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.

Во цената Е вклучено:
Автобуски превоз
9 полни пансиони
Користење клима уред

Попусти, доплати:
Прво дете до 12 год. попуст 50 % од цената на аранжманот
Второ дете до 12 год. гратис – доплата за превоз 40€/не користи кревет
Попустот важи за сместување со две возрасни лица – во трикреветна соба
Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст
Дете до  5 год. кое не користи кревет – гратис – доплата за превоз 20 €
Намалување за патување со сопствен превоз – 10 €
Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица

Во цената НЕ Е вклучено:
Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место

Политика за откажување:
Ако се откаже резервацијата до 10 дена пред датумот на пристигнување, не се наплаќа глоба
Во случај на откажувања направени помалку од 10 дена, глобата е 100%

Поаѓање за Црна Гора

Од Скопје (Дрво Декор) во 05.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Доплата за организиран автобуски превоз 5 € од Битола, Прилеп…..

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Во соба е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот/листата.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Туристичката такса се плаќа на лице место во објектот (ако е така напоменато во понудата)
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, ја надоместувате штетата на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот, лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ 

На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Агенцијата не е надлежна да проверува исправност и валидност на Вашите патни документи.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата..
Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобусот, одржување дистанца на патници кои не патуваат заедно.
Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
За време на патувањето во автобус задолѓително е носење маска со која се покрива устата и носот, и во ниеден момент не смее да се тргне или извади.
Патниците се должни за цело времетраење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на целата група и да ги почитуваат правилата и препораките
Агенцијата не сноси одговорност за покриеноста и квалитетот на интернет конекцијата во објектот.