Вила Џорџ– Нидри

You are currently viewing Вила Џорџ– Нидри

Студиа Џорџ – Нидри Б кат – во самиот центар на местото, 100 метри од плажа, на само 20 метра многуте таверни и шеталиштето,  прикладни места за паркирање во близина. Студијата се опремени со мали кујни, тоалет, ТВ, клима со доплата од 5еур на лице место, тераси. Студијата се со традиционален дизајн , со различна големина  и симпатично мало дворче.

 

Опис на соби: Соба бр.3 приземје, 2 единечни споени кревети. Соба бр.7 приземје, едно дупло легло, Соба бр.5 на 1ви спрат, едно дупло легло и едно единечно. Соба бр.1 приземје, едно дупло легло и едно единечно, Соба бр.8 на 1ви спрат, еден дупли кревет. Соба бр. 4 приземје, 2 единечни споени легла, Соба бр.6 на 1ви спрат, две еднинечни споени легла

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

На ПРОМО цените не следува попуст  и попуст за 2 последователни термини, и се резервира со 50% аконтација.

 

-25% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 31.12.2018

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 28.02.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ И ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 30.04.2019

 

ВИЛА ЏОРЏ – НИДРИ -ЛЕФКАДА
ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА
ТЕРМИН Ноќ. 1/2 студио 1/3 Студио КОМЕНТАР
22.05.-29.05.2019 7 49 59 ПРОМО ЦЕНИ
29.05.-05.06.2019 7 59 69 ПРОМО ЦЕНИ
05.06.-12.06.2019 7 89 99 ПРОМО ЦЕНИ
12.06.-19.06.2019 7 139 159  
19.06.-26.06.2019 7 199 209  
26.06.-03.07.2019 7 259 279  
03.07.-10.07.2019 7 299 309  
10.07.-17.07.2019 7 339 359  
17.07.-24.07.2019 7 369 389  
24.07.-31.07.2019 7 369 389  
31.07.-07.08.2019 7 369 389  
07.08.-14.08.2019 7 369 389  
14.08.-21.08.2019 7 339 359  
21.08.-28.08.2019 7 309 329  
28.08.-04.09.2019 7 259 279  
04.09.-11.09.2019 7 179 199  
11.09.-18.09.2019 7 89 99 ПРОМО ЦЕНИ
18.09.-25.09.2019 7 49 59 ПРОМО ЦЕНИ
25.09.-02.10.2019 7 49 59 ПРОМО ЦЕНИ

 

Во цената не е вклучен превоз.Повратен превоз до Лефкада чини:

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Лефкада:

Скопје (Дрводекор) – 45€ по лице

Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес -50€ по лице

Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) -45€ по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Лефкада:

Битола(Автобуска Станица Транскоп на перон)-40€ по лице

Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) -Трансфер до Битола -45€

Струга (Хотел Дрим)-Трансфер до Битола -45€ по лице

Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол) -Трансфер до Битола -45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) -Трансфер до Битола -45€ по лице

Ресен (спроти автобуска станица) -Трансфер до Битола -45€ по лице

 

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

– Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 15 Евра од редовната цена од Битола и 10еур од Скопје

– Деца до 1,99 години бесплатно

-Возрасно лице 63год – попуст 10еур

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст
*Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител,
*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сметувањето каде може да се паркира автобус,
*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
*Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ

 

Време на поаѓање за Лефкада:

01:00 h Скопје (Дрводекор) трансфер до Битола

01:45 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола

12:45 h Штип (паркинг пред пошта) трансфер до Битола

02:30 h Кавадарци (бензинска пумпа Макпетрол,Дреново) трансфер до Битола

03:20 h Прилеп (бензинска пумпа Лук Оил)
04:00 h Битола (Автобуска станица Транскоп на перон)

03.15 h Ресен (спроти автобуска станица)-Трансфер до Битола

02:30 h Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола)

02.15 h Струга (Хотел Дрим)-Трансвер до Битола

02:45 h Кичево (бензинска пумпа Пуцко Петрол)