VILA DIMITRIS

You are currently viewing VILA DIMITRIS

Локација:
Вилата е на 60 метри од морето и плажата, на почетокот на Платамона во однос на Неи Пори.

Опис:
Вила, скромна, но многу вкусно украсена.
Во приземјето на вилата има добро опремен супермаркет, куќата е опкружена со зеленило и прекрасно уреден двор.

Структура:
На приземјето има 1/3 студиа (бр. 2 и 3) со брачен кревет и стандарден кревет, заедничка влезна тераса.
Бр.1 е на приземје, двоен кревет + стандарден кревет, посебна кујна и купатило, пространа влезна тераса во убаво уреден двор.
На третиот кат бр. 22, двоен кревет + стандарден кревет, посебна кујна во кружна тераса, поглед на море. Студио бр. 20, 1/2 + 1 студио, грчки француски кревет + стандарден кревет, голема кружна тераса и поглед на главната улица / море.
Студио 1/3 + 1 бр. 19, грчки француски кревет + стандарден кревет и една софа кревет стандардна големина, трет кат, уличен поглед, кујна во сместувачката единица.
Бр.21 студио 1/2 со 2 стандардни кревети, кујна на терасата, на третиот кат, поглед кон морето.

Клима:
Доплата 5€ на ден по соба. (се плаќа во вилата)

Услови за деца:
Дете до 12 години може да користи заеднички кревет.

Попуст 20% важи за резервација и целосна уплата до 01.02.2020 г.

Цените се по АПАРТМАН за  11 денови / 10 ноќи

термини STD 2 STD 2+1 STD 3 STD 3+1
29.05-08.06 119 119 129 139
08.06-18.06 199 209 229 259
18.06-28.06 239 249 259 269
28.06-08.07 339 349 359 369
08.07-18.07 389 399 409 419
18.07-28.07 449 459 469 479
28.07-07.08 449 459 469 479
07.08-17.08 449 459 469 479
17.08-27.08 369 379 389 409
27.08-06.09 259 269 279 289
06.09-16.09 169 179 189 199
16.09-26.09 119 119 129 139

Цени во € се плаќа во денари 1€ = 62 денари
Легенда: APP 3-Апартман со 3 легла, APP 4 Апартман со 4 легла

Во цената Е вклучено:
Сместување = 10 ноќевања,

Безжичен интернет,
Услуги на претставник на организаторот на туристичката агенција.

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз,

Клима 5€ на ден по соба ( се плаќа во вилата )
Индивидуални трошоци,
Патничко осигурување,

Забелешка:
Од 01.01.2018г во Грција се плаќа данокот за престој од 0,50€ /по соба / на ден.

Плаќањето се врши на лице место во вилата / претставникот на организаторот (агенцијата)
За користење студио со 2 кревети (STD 2) како еднокреветно, попуст од цената -20%