Вила Бушати – Ксамил

You are currently viewing Вила Бушати – Ксамил
 
 • Вилата Бушати е реновирана пред три години. Има трокреветни соби, трокреветни со помошен лежај(фотелја на отворање), и студиа со 4 кревети, дуплекс кој се наоѓа надвор од вилата во друг објект. Од плажа е оддалечена 50 метри. Студијата се опремени со кујна, клима, фрижидер, СМАРТ ТВ (можат да се поврзат со wi-fi од вилата). Во дворот на вилата има и скара, која можат клиентите да ја користат за своите потреби. Во вилата има паркинг кој е на располагање на клиентите. Има WI-FI со рутер на секој спрат. Вилата поседува и сопствен агрегат во случај да дојде до прекин на ел. енергија. ДУПЛЕКСОТ се наоѓа во стамбена зграда. Внатрешноста на апартманот е комплетно реновирана и поседува една дневна соба со два дупли каучи на пуштање ( за 4 деца макс) и плус две спални соби една со француски една со одвоени кревети (кои по потреба се спојуваат) – опремен за ДВЕ ФАМИЛИИ (макс 6возр + 2 деца) . Опремен е со кујна, клима, фрижидер, ТВ, WI-FI. Се наоѓа на 60 метри од плажа.

  Координати: 39.76650841266506, 19.998195760865162

   

  -15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 28.02.2023 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.03.2023

  -10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 31.03.2023 СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 03.04.2023

   

  • -Специјалната понуда важи за ограничен број на соби во претпродажба, организаторот може да ја повлече понудата во секое време без претходна најава. 
  • -Цените се однесуваат на наем на студио за 7 ноќевања (без превоз).
  • -Цените се изразени во EUR за уплата во денарска противвредност (1EUR=62MKD).

   

  Во цената на аранжманите вклучено е користењето на клима уредот

  (напомена: првиот и последните два термина се промо цени и не подложат на попуст) 

  Доколку престојуваат 2 лица во трокреветна соба, се одзема 10еур. 

   

  Опис на програма

   

  • Сместување во собите е во 13 часот по локално време а напуштање на апартманите е во 10 часот по локално време
  • Местоположба: Вилата се наоѓа на околу 50 метри од една од преубавите плажи во Ксамил

   

  Удобности

  • Клима
  • WI-FI
  • Кујна
  • TV
   
  Датуми 1/3 Studio 1/4 Studio 2/6 Duplex 1/3+1
  03.06.2023 – 10.06.2023
  10.06.2023 – 17.06.2023
  17.06.2023 – 24.06.2023
  24.06.2023 – 01.07.2023
  01.07.2023 – 08.07.2023
  08.07.2023 – 15.07.2023
  15.07.2023 – 22.07.2023
  22.07.2023 – 29.07.2023
  29.07.2023 – 05.08.2023
  05.08.2023 – 12.08.2023
  12.08.2023 – 19.08.2023
  19.08.2023 – 26.08.2023
  26.08.2023 – 02.09.2023
  02.09.2023 – 09.09.2023
  09.09.2023 – 16.09.2023
  16.09.2023 – 23.09.2023

  Превоз

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Ксамил преку Грција:

  -Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 60€ по лице

  -Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 75€ по лице

  -Велес (бензинска пумпа, Макпетрол кружен тек) – 60€ по лице

  -Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

   

  ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Ксамил преку Грција:

  -Битола (Транскоп) – 55€ по лице

  -Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола – 55€

  -Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола – 65€ по лице

  -Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -65€ по лице

  -Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -65€ по лице

  -Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

   

  Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

  • Сатници на поаѓање: 00:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-
  • Велес (бензинска пумпа, Макпетрок кружен тек) трансфер до Битола-ден претходно 00:45 h
  • Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно 00.00 h
  • Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно 01.15 h
  • Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје) трансфер до Битола 02,00 h
  • Битола– (Транскоп на перон) 03.00h
  • Ресен (спроти автобуска станица) Ресен 02:30 h
  • Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола) 02.00 h
  • Струга – (пред Х.Дрим) 01:45