Вила БОГОЕВИЌ

You are currently viewing Вила БОГОЕВИЌ

Вила Богоевиќ располага со двокреветни, трокреветни и четворокреветни соби.
Собите на првиот и вториот кат се со заедничко купатило, односно на две соби има еден тоалет. Овие соби немаат клима и фрижидер. ( цените со *  * ).
На третиот кат собите имаат сопствено купатило, клима и фрижидер .
Kористење на клима уредот е вклучен во цената во оние соби во кои има клима.

Цени по лице за 9 полни пансиони и превоз

термини соби со заедничка бања, без клима соби со бања и клима
14.06-23.06.2021 *195* 230
23.06-02.07.2021 *195* 230
02.07-11.07.2021 *195* 230
11.07-20.07.2021 *205* 240
20.07-29.07.2021 *205* 240
29.07-07.08.2021 *205* 240
07.08-16.08.2021 *205* 240
16.08-25.08.2021 *195* 230
25.08-03.09.2021 *175* 210
03.09-12.09.2021 *155* 190

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.

цените обележани со * * се за собите на 1 и 2 кат со заедничко купатило

Во цената Е вклучено:
Автобуски превоз
9 полни пансиони
Користење клима уред

Попусти, доплати:
Прво дете до 12 год. попуст 50 % од цената на аранжманот
Второ дете до 12 год. гратис – доплата за превоз 40€/не користи кревет
Попустот важи за сместување со две возрасни лица – во трикреветна соба
Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст
Дете до  5 год. кое не користи кревет – гратис – доплата за превоз 20 €
Намалување за патување со сопствен превоз – 10 €
Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица

Во цената НЕ Е вклучено:
Во цената не е вклучена туристичка такса, се плаќа на лице место (1€ на ден за лице)

Политика за откажување:
Ако се откаже резервацијата до 10 дена пред датумот на пристигнување, не се наплаќа глоба
Во случај на откажувања направени помалку од 10 дена, глобата е 100%

Поаѓање за Црна Гора

Од Скопје (Дрво Декор) во 05.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сеозна можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.

Доплата за организиран автобуски превоз 5 € од Битола, Прилеп…..

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот
Во соба е дозволено сместување само на патници кои што се впишани во ваучерот/листата.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Туристичката такса се плаќа на лице место во објектот (ако е така напоменато во понудата)
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, ја надоместувате штетата на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот, лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разликата во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.

Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ

Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата..
Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.

На промо цените и цени за рана резервација НЕ следува попуст
Патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети
Превозот ги слегува патниците на локација до сместувањето каде може да се паркира автобус.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж
Агенцијата не е надлежна да проверува исправност и валидност на Вашите патни документи.
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобусот, одржување дистанца на патници кои не патуваат заедно.

Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
За време на патувањето во автобус задолжително е носење маска со која се покрива устата и носот, и во ниеден момент не смее да се тргне или извади.
Патниците се должни за цело времетраење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на целата група и да ги почитуваат правилата и препораките
Агенцијата не сноси одговорност за покриеноста и квалитетот на интернет конекцијата во објектот.