ВЕЛИГДЕН ВО БАНСКО

ВЕЛИГДЕН ВО БАНСКО

Цените се изразени за со сопствен превоз

Хотел Casa Karina 4* Bansko 

ТИП НА СОБИ ПРАЗНИЧНИ ПАКЕТИ НА БАЗА ALL INCLUSIVE
ХОТЕЛ КАСА КАРИНА Во период од 25.04 – 02.05.2019
Број на ноќевања 3 ноќевања 4 ноќевања 5 ноќевања
Двокреветна соба цена по лице 119 eur 154 eur 185 eur
Студио цена по лице 119 eur. 154 eur 185 eur
Студио Лукс цена по лице 134 eur 175 eur 211 eur
Апартман со една спална цена по лице 127 eur 164 eur 198 eur
Апартман со 2 спални цена по лице 127 eur 164 eur 198 eur
Цена за еднокреветна соба 178 eur 231 eur 276.50 eur
Возрасен на дополнително легло 95 eur 124 eur 147.80 eur
Дете 6 – 11.99 г. на дополнително легло 61 eur 92 eur 110.50 eur
Дете 6 -11.99 г. на редовно легло 77 eur 100.50 eur 120 eur
Дете до 5.99 год. на дополнително легло бесплатно
Резервации/ отказ 14 дена / 7 дена
Цените се однесуваат по лице и вклучуваат: соодветниот број на ноќевања на база All inclusive, празничен Велигденски ручек, користење на базен, сауна, парна бања, фитнес, безжичен интернет на територија на целиот хотел, на детско катче со анимација.

Дополнителни услови:

  • Храната и пијалоците по програма All inclusive се валидни само за основниот ресторант на хотелот и не важат за лоби барот и летната градина;
  • При помалку од 20 лица сместени во еден и ист период во хотелот, исхраната е предходно избрана на мени од хотелот;
  • Увозни пијалоци и кафе еспресо се доплаќаат според мени;
  • Програмата All inclusive започнува со закуска и завршува со ручек;
  • Храна и пијалоци не се изнесуваат надвор од ресторанот
  • Лица до 18 г. немаат право на алкохолни пијалоци;
  • Сместувањето е од 14.00 ч. и заминувањето до 12.00 ч.

.   Во цената не е вклучена туристичката такса по 1еур по лице на ден

УСЛУГИ СО ДОПЛАТА:

Подземен паркинг со видео мониторинг со ограничен број места: 6еур за 24 часа.
Корисење на бањарки – 3еур – со предходен депозит од 15еур
Домашени миленичиња до 5 кг.  6еур на ден
Бебешко креветче со предходна најава 3еур на ден

 

Хотел Астера 4* Банско

Hotel Astera 4* Bansko
Цени по лице за 3 или 4 ноќевања
Полупансион 3 ноќевања 4 ноќевања
Двокреветна соба 108 125
Апп со една спална 159 192
Деца до 2.99год се сместуваат бесплатно
Деца од 3-12.99го се сместуваат како што следува:
Намалениe 1-во дете 2-ро дете
2 вoзр + 1 дете 100%
1 вoзр+ 2 деца 50% 50%
1 вoзр + 1 дете 50%
2 вoзр + 2 деца 100% 50%
4 вoзр + 2 деца 100% 50%
Вoзрасен на дополнително легло – 30% попуст

Ноќевање со појадок и вечера;

Празничен велигденски ручек;

Употреба на СПА (внатрешни базени, фитнес, парна бања, сауна)

Бесплатен паркинг;

УСЛУГИ СО ДОПЛАТА:

Сите услуги на SPA & Wellness центарот;

Боулинг услуги;

Билјард, пинг понг

Во цената не е вклучена туристичката такса по 1еур по лице на ден

 

Park Hotel Gardenia 4* Bansko 

PARK HOTEL GARDENIA 4* BANSKO
26.04.2019-29.04.2019
БАЗА НА СМЕСТУВАЊЕ Dbl Standard Dbl standard со балкон Lux dbl
Ноќевање со појадок 164 180 213
Полупансион 188 204 238
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА 2 ВОЗРАСНИ ЛИЦА И 1 ДЕТЕ ДО 5.99ГОД

–  3 Ноќевања на избраниот пансион

–  Специјален Велигденски Ручек на 28.04.2019г. во механа «Кукери», со богата празнична програма. Три степено традиционално бугарско мени и вклучени пијалоци: 1 минерална вода, 1 безалкохолна пијалок, 50 мл. Булгарска ракија и ½ шише бугарско вино по избор: бело, црвено розе, по лице.

–  Wi Fi интернет; Мини сеф во соба, СПА центар /ватрешен базен, ватрешен детски базен, џакузи, сауна, парна бања.

Доплати и услови:

Прво дете од 0 до 6 години со два возрасни -бесплатно.
Второ дете од 0 до 6 години имат 50% попуст од цената на возрасен.
Деца од 6 до 12 години имат 35% попуст од цената на возрасен.
Еднокреветно сместување 20% попуст од цената на целото сместување.
Возрасен, сместен на дополнително легло во двокреветна соба, има 30% попуст од цената на редовно легло;

Општи услови:

  •      рок за откази и промени – 14 дена пред датата на пристигање;
  • Пенали за отказ после овој период – 50% од целосната цена;

(No Show), пенали 50% од целата соба.

Во цената не е вклучена туристичката такса по 1еур по лице на ден