ВЕЛИГДЕН – КАЛИТЕА

ВЕЛИГДЕН – КАЛИТЕА
Велигден во Калитеа

КАЛИТЕА е идеално место за патници кои сакаат да уживаат во кристално чистата вода и белиот песок на плажата која скоро секоја година е наградувана со плаво знаменце. Калитеа сместена во прекрасната околина опкружена со борови дрва Ви овозможува да уживате во многубројните таверни, кафе барови, бутици, дискотеки и ноќни клубови кои ги привлекуваат туристите од сите околни места со што се вбројува во еден од најзабавните градови на Халкидики.

Период: 26.04-30.04.2019 – 3 Ноќевања

Програма на патувањето:

26.04.2019 -Петок – Собир на групата во 04:00 h на Дрводекор во Скопје, или Автобуска станица Транскоп Битола, поаѓање према Калитеа, пристигање и сместување во некоја од вилите по избор. Слободно време. Ноќевање.

27.04.2019 Сабота– Слободно време за индивидуални активности. Собир на групата во вечерните часови и посета на локалната црква во Калитеа.

28.04.2019 Недела. Слободно време за индивидуални активности.

29.04.2019 Понеделник– Собир на групата во 14:00 h, поаѓање према Македонија.

ЦЕНА НА АРАНЖМАНОТ

Вила Димитра

59 Евра по лице

Вила Аммос

59 Евра по лице

Вила Посеидон

69 Евра по лице

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА :

-Автобуски превоз на горе наведената релација,

-3 ноќевања во апартманско сместување

-Организација, водство и реализација на аранжманот.

-3 то и 4 то лице – 10 Евра од редовната цена.

Организиран превоз од: Скопје, Велес, Битола, Прилеп, Штип.

Сопствен Превоз:

Вила Димитра

1/2- 30 Евра од ноќевање

1/3- 35 Евра од ноќевање

1/4- 40 Евра од ноќевање

Вила Амос

1/2-25 Евра од ноќевање

1/3- 30 Евра од ноќевање

1/4-35 Евра од ноќевање

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА:

Патничко осигурување.

Факултативните излети и посети.

НАПОМЕНА:

За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 45 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.

Важат општите услови за патување на СКТМ иТ.А МИГ ТРАВЕЛ

 

ВИЛА ДИМИТРА

ВИЛА   АМОС

ВИЛА ПОСЕИДОН