ВИЛА ВАСИЛИС 2 – НЕИ ПОРИ

You are currently viewing ВИЛА ВАСИЛИС 2 – НЕИ ПОРИ

ЛЕТО 2022 – НЕИ ПОРИ

НЕИ ПОРИ претставува едно од најурбанизираните места, со долга и широка песочна плажа, паркови, ресторани, кафетерии, луна парк,…Тоа е една од најбараните дестинации.

ВИЛА ВАСИЛИС во центарот на Неи Пори на 60 – 70 метри од плажа. Располага со 1/3 и 1/4 студија на приземје со: купатило, тераси, кујна, ТВ, клима уред (доплата по 5 € на ден).

 

НЕИ ПОРИ  Василис
Студија
ПЕРИОД Ноќ 1/2 1/3 1/4
02.06-09.06 7 70 75 80
09.06-16.06 7 110 120 130
16.06-23.06 7 160 170 180
23.06-30.07 7 210 220 230
30.06-07.07 7 230 240 250
07.07-14.07 7 250 260 270
14.07-21.07 7 260 270 280
21.07-28.07 7 270 280 290
28.07-04.08 7 270 280 290
04.08-11.08 7 270 280 290
11.08-18.08 7 270 280 290
18.08-25.08 7 250 260 270
25.08-01.09 7 210 220 230
01.09-08.09 7 170 180 190
08.09-15.09 7 140 150 160
15.09-22.09 7 100 110 120

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (плаќање во агенција).

Цените се изразени во евра за наем на студио за 7 ноќевања.

Автобуски превоз: 05:00 ч, Прилеп – Неи Пори

Враќање: 13:00 ч. по локално време Неи Пори – Прилеп.

Цена за превоз: 1800 ден. (29 €) повратен билет. За деца до 14 год 1000 ден. (16.5 €)

Напомена: Задолжително патничко здравствено осигурување – без франшиза до 65 год. – 200 ден, од 65 – 70 год. – 400 ден. За хигиената во студијата за време на престојот се грижат самите клиенти. Собите се напуштаат во 9:00 ч, а сместувањето  во 13:00 ч по локално време. Можност за плакање со visa и mastercard. За плаќање на 3 рати + 5 % од цената. Плаќањето е во денарска противредност (1 € = 61.8 ден.)

VILA VASILIS
Neoi Poroi, 600 63 Post Code, Greece

Координати: 39.975860, 22.654480