VALONA – HOTEL KRISTAL

You are currently viewing VALONA – HOTEL KRISTAL

Хотел Кристал се наоѓа во Валона, на 250м одалеченост од плажа и шеталиштето на Валона, каде има простор за користење на јавна плажа која е бесплатана за користење, и плажа со организиранири лежалки и чадори со доплата на лице место (зависно од барот во кој го имате избрано) на самото шеталиште има многу бројни продавници, прехранбени продавници, барови, пицерии, ресторани со пристапни цени.

Појадокот во хотелот се одвива во лобито или во надворешна уредена тераса, хотелот нуди бесплатна употреба на клима и интернет (wi-fi) паркинг места на лице место на расположливост, но е можно зависно од расположливост да се паркира покрај самата ограда на хотелот.

Хотелот Кристал располага со повеќе типови на соби, секоја со свој тоалет, тераса (само соба бр.203 нема тераса), клима, wi-fi, фрижидер, во собите нема кујни и прибор за јадење и во нив не се готви, хигиената во хотелот се одржува на секој 2 дена, се менуваат чаршафи и пешкири.

 

Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители)

Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители)

Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица+ дете до 12,99год + дете до 5,99год)

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК

(НАПОМЕНА: ПРВАТА И ПОСЛЕДНАТА СМЕНА СЕ ИЗРАЗЕНИ САМО ЗА НАЕМ, И НЕ СЛЕДУВА ПОЈАДОК)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА ИЗРАЗЕНИ СО ПОПУСТ, СЕ ВАЛИДНИ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.03.2022

 

Објавено 11.02.2022

ВАЛОНА – ХОТЕЛ КРИСТАЛ
ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ЗА 7 НОЌЕВАЊА СО ПОЈАДОК / ПРВАТА И ПОСЛЕДНАТА СМЕНА НЕМААТ ПОЈАДОК
Период Ноќ Цена по лице Цена со попуст до 31.03.2022
02.06-09.06.2022 7 Наем 89 69
09.06-16.06.2022 7 BB 109 89
16.06-23.06.2022 7 BB 119 99
23.06-30.06.2022 7 BB 129 109
30.06-07.07.2022 7 BB 149 129
07.07-14.07.2022 7 BB 189 169
14.07-21.07.2022 7 BB 189 169
21.07-28.07.2022 7 BB 189 169
28.07-04.08.2022 7 BB 189 169
04.08-11.08.2022 7 BB 189 169
11.08-18.08.2022 7 BB 189 169
18.08-25.08.2022 7 BB 179 159
25.08-01.09.2022 7 BB 159 139
01.09-08.09.2022 7 BB 149 129
08.09-15.09.2022 7 BB 99 79
15.09-22.09.2022 7 Наем 89 69

 

Услови за деца: 

Две деца се бесплатни до 12.99год, опис: 

Двокреветна соба: со брачно легло ( за 2 возрасни лица + 1 дете до 5,99год, кое дели легло со родители – бесплатно)

Трокреветна соба: со брачно легло + 1 единечно легло ( за 3 лица + дете до 5,99год кое дели легло со родители – беплатно) 3то возрасно -70% попуст

Трокреветна соба + софа: со едно брачно легло + 1 единечно легло + софа (погодно за 3 лица + дете до 12,99год + дете до 5,99год) – 3то Возрасно – 70% попуст на цената на возрасен, две деца до 12,99год – бесплатно

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Валона преку граничен премин Ќафасан: 

Скопје (Дрводекор) -Трансфер до Битола 45€ по лице
Штип (паркинг пред пошта) – Трансфер до Велес – 55€ по лице
Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) – 45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Валона преку граничен премин Ќафасан:
Битола (Пред спортска Сала) – 45€ по лице
Прилеп (бензинска пумпа Luk Oil) – Трансфер до Битола  – 45€
Струга (Хотел Дрим)- Трансфер до Битола –45€ по лице
Охрид (бензинска пумпа Лук Оил излез за Битола) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Ресен (спроти автобуска станица) – Трансфер до Битола -45€ по лице
Деца од 2-11,99год: -10еур од цената на возрасен

 

Време на поаѓање за АЛБАНИЈА:

Сатници на поаѓање:

  • 22:00 h Скопје (Дрводекор) – трансфер до Битола-ден претходно
  • 22:30 h Велес (бензинска пумпа, мотел Македонија) трансфер до Битола-ден претходно
  • 21:30 h Штип (Нова Пошта ) трансфер до Битола-ден претходно
  • 23.20 h Дреново ( бензиска пумпа) трансфер до Битола-ден претходно
  • 00.00 h Прилеп ( Бензиска пумпа Лук Оил На излезот за Скопје)  трансфер до Битола
  • 01:00 h Битола– (автобуска станица Транскоп На перон)
  • 01.30h Ресен ( спроти автобуска станица ) Ресен
  • 02:00 h Охрид– (бензиска Пумпа Лук Оил наизлезот кон Битола)
  • 02.20 h Струга-(на кружниот тек на влезот)

 

Јк Травел го задржува правото за промена на цената на автобускиот превоз  во случај на донесување на законски мерки за дозволена исполнетост на автобусите со 50 или 70%   

 

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

*За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст

* попустите не може да се комбинираат,

*Во соба е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет наведен во описот

*Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус

*Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)

*Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ Травел

 

ГПС координати: 40.435170801064544, 19.49742271143754