Торони Апартментс “Б” Торони

You are currently viewing Торони Апартментс “Б” Торони

Торони Апартментс “Б” Торони Лето 2020 Грција

Вила Торони Апартментс е постар објект лоциран на сама плажа во Торони, место познато по прекрасната долга и широка песочна плажа, наградена со сино знаеменце заради својот квалитет и чистота. Вилата располага со убаво уреден двор, сопствен паркинг и скара. Во својот состав брои 12 сместувачки единици, студија за самопослужување од кои 6 се на прв кат, а 6 се на втор. Секое од студијата е опремено со одвоена кујна со фрижидер, решо и прибор согласно капацитетот на собата, тоалет со туш, балкон, ТВ (рамен екран), клима (бесплатно), Wi-Fi интернет (бесплатно), брачен кревет и единечен кревет, во некој од студијата има можност за допoлнителен кревет на расклопување. Структурата на студијата е 8 соби со директен поглед кон море (STD SV), 2 со страничен поглед кон море (STD SSV) и 2 студија се без балкон (STD ECO).
Забелешки: студијата се постари, опремени во традиционален грчки стил како и повеќето вили од пониска
категоризација во Грција, предност е нејзината локацијата, поставена на сама плажа.

Вебстрана: https://www.toroniapartments.gr/
Booking.com: TORONI APARTMENTS

-10% за резервации со комплетни уплати до 31.01.2020, Early Booking
-7% за резервации со комплетни уплати до 30.04.2020, Early Booking

ЦЕНОВНИК

Поаѓање Мај Јуни Јули Август Септември
Термин 17 24 31 07 14 21 28 05 12 19 26 02 09 16 23 30 06 13 20
Ноќи 7 7 7 7 7 7 7* 7* 7* 7* 7* 7* 7* 7* 7 7 7 7 7
STD 1/2+1 ECO 69 79 99 119 149 159 329 359 379 389 389 389 389 369 149 139 109 79 59
STD 1/2+1 SSV 79 89 119 149 169 179 349 379 399 419 419 419 419 379 169 159 119 89 69
STD 1/2+1 SV 89 99 129 159 179 189 399 439 439 479 479 479 479 409 179 169 129 99 79
STD 1/2+1+EXB SV 99 109 139 169 189 199 419 459 459 499 499 499 499 429 189 179 139 109 89

– Цените се изразени во евра, за уплата во денарска противвредност 1€ = 62мкд.
– Цените кои не се означени со (*) се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то и 4-то лице БЕСПЛАТНО сместување плаќаат само
превоз; За користење на сопствен превоз се намалува – 10ЕУР од лице.
– Цените означени со (*) за 7 ноќи/8 дена, се дадени за наем на студио без вклучен превоз;
– Πрвите 2 и последните 2 смени се ПРОМО за нив не важи EARLY BOOKING попустот
НАПОМЕНИ:
– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)
– При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
– Во апартман, дозволено е сместување на лица согласно предвидениот капацитет. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до
6 години во кревет со двајца возрасни
– Поради генерално чистење на студијата после секоја смена, истите се напуштаат до 10:00 (локално време), а сместувањето е после 14:00 часот
(локално време);
– Хигиената во објектот за време престојот ја одржуваат самите гости;
– Превоз од Скопје / Велес / Неготино / Смоквице / Гевгелија;
– Автобусот ги остава/зема патниците на околу 100m од вилата.
– Еarly Booking попустите НЕ се комбинираат со други попусти.
ПОПУСТИ И ДОПЛАТИ
– За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин;
– Доплата за превоз: 35€ за возрасни / 25€ за деца до 12 год. Деца до 2 год. – бесплатно (без седиште);
– Доплата за патничко осигурување –