Хотел ТИНО – Центар Охрид

You are currently viewing Хотел ТИНО – Центар Охрид
 

Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања.

Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.

Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

Цени за месец Октомври, Ноември и Декември 2020, валидни од 15.10.2020:

*Пакет аранжмани по лице:

Дводневен аранжман – 50евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера

Тродневен аранжман – 64,5 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера,

Четиридневен аранжман – 86 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера,

Петдневен аранжман – 107,5 евра по лице услуга ноќевање со појадок и вечера

Доплата за поглед према езеро – 5еур
Вклучено е и користење на Спа Центар (џакузи,сауна,парна бања), Интернет и
паркинг.

Туристичка такса НЕ е вклучена во цената,  доплата од 40 денари по лице на рецепција

Цените се со вклучен ДДВ.

Во цената не е вклучена туристичка такса.

Престој за деца 0-4,99 – бесплатно

Престој за деца 5-11,99 – 50 % од цената по лице

 

Услуги вклучени во цените: појадок(се служи порција, согласно мерките за КОВИД) , спа центар со џакузи, сауна и парна бања, семинарска сала (за настани), Wi-Fi, паркинг

Можност доплата за масажи

Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

Доплата за пансион – 9 евра по лице по оброк (избор по желба – предјадење, главно јадење и десерт)

 

Политика на отказ на резервација;

До 4 дена пред пристигање без пенали, од 3-0 дена – 100% пенали.