TERRA COMPLEX 4*

You are currently viewing TERRA COMPLEX 4*

Комплексот Тера се наоѓа во Разлог, истиот располага со ресторан, бар, лоби, летна градина, конференциска сала, дестски содржини, детско катче, паркинг, интернет, превоз до гондолата за време на зимската сезона и соба со забавни содржини.

Комплексот се состои од четири посебни објекти, Пирин- главен објект, Рила, Родопи и Балкан. Помеѓу нив не постои топла врска.

Спа центарот е опремен со 3 базени (еден внатрешен и два надворешни од кои едниот е за деца), џакузи, термална зона (финска бања, турска бања и сауна), повеќе типови на масажи и спа третмани.

Собите располагаат со мини бар, тв, кабловска тв, интернет, фен за коса, централно греење.

Апартманите располагаат дневни соби и комплетно опремени кујни.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-20% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 04.10.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.10.2019

-15% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 05.11.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 20.11.2019

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 05.12.2019, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 07.12.2019

-ПОПУСТОТ НЕ Е ВАЛИДЕН ЗА НОВОГОДИШНИОТ ПЕРИОД ОД 29.12-02.01.2020

(ПРОМОЦИJA 7=6 И 14=12 – СЕ ОДНЕСУВА НА ПЕРИОД НА ПРЕСТОЈ ОД 01.12-15.12, 08.01-25.01 & 24.02-25.03.2020)

 

Ценовник објавен на 20.08.2019

TERRA COMPLEX 4*
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.12-20.12
01.03-31.03
21.12-27.12
03.01-11.01
28.12-02.01 12.01-29.02
ГЛАВНА ЗГРАДА / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ДВОКРЕВЕТНА ДЕЛУКС СОБА
1 Возрасно лице 35.2 45.1 90.2 39.6
1 Возр+1Дете ( 2-11,99) 36.3 64.3 67.6 42.9
2 Возрасни лица 48.4 85.8 90.2 57.2
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА ДЕЛУКС
1 Возр+1Дете ( 2-11,99) 42.9 59.4 84.15 51.15
1 Возр+2Деца(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
1 Возр+3(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возрасни лица 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возр+1Дете (2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
2 Возр+2Деца(2-11.99) 57.2 79.2 112.2 68.2
3 Возрасни лица 71.5 99 140.2 85.2
ФАМИЛИЈАРЕН СВИТ ДЕЛУКС
2 Возр+2Деца(2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
2 Возрасни лица 92.4 127.6 180.4 114.4
3 Возр+1Дете(2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
3 Возр +2 Деца (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возрасни лица 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возр+1Дете (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
4 Возр +2 Деца (2-11.99) 92.4 127.6 180.4 114.4
5 Возрасни лица 103.9 143.5 202.9 128.7
АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ ДЕЛУКС
2 Возр + 2 Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
3 Возрасни лица 105.6 143 202.4 125.4
3 Возр+1Дете(2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
3 Возр+2Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
4 Возрасни лица 105.6 143 202.4 125.4
4 Возр+1Дете (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
4 Возр+2Деца (2-11.99) 105.6 143 202.4 125.4
5 Возрасни лица 118.8 160.8 227.7 141
АПАРТМАН СО ТРИ СПАЛНИ ДЕЛУКС
4 Возр+2Деца (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
5 Возрасни лица 155.1 206.8 297 183.7
5 Возр+1Дете 155.1 206.8 297 183.7
6 Возрасни лица 155.1 206.8 297 183.7
6 Возр +1Дете (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
6 Возр +2 Деца (2-11.99) 155.1 206.8 297 183.7
7 Возрасни лица 168 224 321.7 199
Release periods: February 11, 1900 February 12, 1900 February 12, 1900 20 дена
Политика на отказ на резервација: 7 дена 28 дена 28 дена 14 дена
Пенали: 30% 30% 1 ноќевање 30%
Период на отказ на резервација: 3 дена 3 дена 3 дена 3 дена
Пенали: 50% 50% 1 ноќевање 50%
Не појавување во хотел – пенали: 100% 100% 100% 100%
Минимум престој: 3 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања

 

Во цената е вклучено:

Употреба на базен, парна бања, џакузи, сауна, интернет низ хотел и во соба, детско игралиште, превоз до гондолата и паркинг.

Доплата за Полупансион по лице на ден: 11еур за возрасен, 6еур за дете од 6-11,99год

Доплатата за Полупансион не е валидна за периодот на Божиќната вечера (25.12.2019) која е задолжителна и чини 19еур за возрасен а 10еур за дете од 6-11,99год

Новогодишна вечера- задолжителна: 98еур за Возрасен и 49еур за дете од 6-11,9год

Внатрешен паркинг – 5еур на ден – на лице место.

Бебешко креветче – бесплатно – на барање.

 

Политика на отказ:

Доцен отказ во сезона А, Б и Д – 1 ноќевање пенали, сезона Ц – 100% пенали.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Задолжителна услужна такса по лице за целиот престој од 3еур, дете од 2-11,99год – 1,5еур.

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси