TERRA COMPLEX 4*

You are currently viewing TERRA COMPLEX 4*

Terra Complex 4*

 

Комплексот Тера се наоѓа во Разлог, истиот располага со ресторан, бар, лоби, летна градина, конференциска сала, дестски содржини, детско катче, паркинг, интернет, превоз до гондолата за време на зимската сезона и соба со забавни содржини.

Комплексот се состои од четири посебни објекти, Пирин- главен објект, Рила, Родопи и Балкан. Помеѓу нив не постои топла врска.

Спа центарот е опремен со 3 базени (еден внатрешен и два надворешни од кои едниот е за деца), џакузи, термална зона (финска бања, турска бања и сауна), повеќе типови на масажи и спа третмани.

Собите располагаат со мини бар, тв, кабловска тв, интернет, фен за коса, централно греење.

Апартманите располагаат дневни соби и комплетно опремени кујни.

https://www.terracomplex.com

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

Ценовник објавен на 15.10.2021

TERRA COMPLEX / 4* / BANSKO
HALF BOARD / EUR 01.12.2021
20.12.2021
21.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
04.01.2022
05.01.2022
11.01.2022
12.01.2022
10.02.2022
11.02.2022
28.02.2022
01.03.2022
31.03.2022
ЦЕНА ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
STANDARD
DOUBLE ROOM 82.5 100.1 137.5 100.1 91.3 100.1 82.5
SINGLE ROOM 57.2 69.3 96.8 69.3 63.8 69.3 57.2
DBL 1+1 CHD (6-11,99) 82.5 100.1 137.5 100.1 91.3 100.1 82.5
SGL 1+1 CHD (0-5,99) 57.2 69.3 96.8 69.3 63.8 69.3 57.2
1 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 2 AD 91.3 116.6 163.9 116.6 104.5 116.6 91.3
APARTMENT 2 AD+EXTRA BED 123.2 157.4 221.2 157.4 141 157.4 123.2
APT2 1+1 CHD (6-11,99) 91.3 116.6 163.9 116.6 104.5 116.6 91.3
APT2 1+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 91.3 116.6 163.9 116.6 104.5 116.6 91.3
APT2 1+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 104.5 129.8 177.1 129.8 117.7 129.8 104.5
APT2 2+1 CHD (0-5,99) 91.3 116.6 163.9 116.6 104.5 116.6 91.3
APT2 2+1 CHD (6-11,99) 104.5 129.8 177.1 129.8 117.7 129.8 104.5
APT2 2+2 CHD (0-5,99) (6-11,99) 104.5 129.8 177.1 129.8 117.7 129.8 104.5
APT2 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 117.7 143 190.3 143 130.9 143 117.7
FAMILY SUITE
SUITE 4 ADULTS 156.2 199.1 275 199.1 182.6 199.1 156.2
SUITE 4 ADULTS+EXTRA BED 183.5 233.9 323.1 233.9 214.5 233.9 183.5
SUI4A 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 156.2 199.1 275 199.1 182.6 199.1 156.2
SUI4A 3+1 CHD (6-11,99) 156.2 199.1 275 199.1 182.6 199.1 156.2
SUI4A 4+1 CHD (0-5,99) 156.2 199.1 275 199.1 182.6 199.1 156.2
SUI4A 4+1 CHD (6-11,99) 169.4 212.3 288.2 212.3 195.8 212.3 169.4
2 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 4 AD 172.7 216.7 301.4 216.7 195.8 216.7 172.7
APARTMENT 4 AD+EXTRA BED 202.9 254.6 354.1 254.6 230 254.6 202.9
APT4 2+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 172.7 216.7 301.4 216.7 195.8 216.7 172.7
APT4 3+1 CHD (6-11,99) 172.7 216.7 301.4 216.7 195.8 216.7 172.7
APT4 4+1 CHD (0-5,99) 172.7 216.7 301.4 216.7 195.8 216.7 172.7
APT4 4+1 CHD (6-11,99) 185.9 229.9 314.6 229.9 209 229.9 185.9
3 BEDROOM APARTMENT
APARTMENT 6 AD 254.1 317.9 445.5 317.9 290.4 317.9 254.1
APARTMENT 6 AD+EXTRA BED 283.7 355 497.4 355 324.2 355 283.7
APT6 4+2 CHD (6-11,99) (6-11,99) 254.1 317.9 445.5 317.9 290.4 317.9 254.1
APT6 5+1 CHD (6-11,99) 254.1 317.9 445.5 317.9 290.4 317.9 254.1
APT6 6+1 CHD (0-5,99) 254.1 317.9 445.5 317.9 290.4 317.9 254.1
APT6 6+1 CHD (6-11,99) 267.3 331.1 458.7 331.1 303.6 331.1 267.3
RELEASE DAYS 7 14 21 14 7 7 7

 

Во цената е вклучено:

Употреба на базен, парна бања, џакузи, сауна, интернет низ хотел и во соба, детско игралиште, превоз до гондолата и паркинг.

 

  • Новогодишна вечера- задолжителна: 95еур за Возрасен и 50еур за дете од 6-11,9год
  • Божиќна вечера – незадолжителна, 15еур за возрасен, 10еур за дете од 6-11,99год
  • Внатрешен паркинг се плака на лице место (засега немаме информација која е цената).
  • Бебешко креветче – бесплатно – на барање.
  • Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур
  • Дете од 0-1,99год – не плаќа такси
  • Минимум престој за Новогодишниот период е 5 ноќевања, останатиот 3 ноќевања
  • Доплата за соба со поглед на планина – 6еур на ден по лице, дете не плаќа

 

Политика на отказ:

  • Доцен отказ во новогодишна сезона до 21 дена пред пристигање – без пенали, потоа 100% пенали
  • Останатиот период до 8 дена пред пристигање – без пенали, потоа 1 ноќевање пенали

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “MIG ТRAVEL“.