Студија Зинова – Пефкохори 2024

You are currently viewing Студија Зинова – Пефкохори 2024

Студија Зинова – Пефкохори 2024

 

ОПИС:

   На 100 километри од Солун, веднаш по Полихроно и Ханиоти, доаѓаме до живописниото место Пефкохори, познато по својата песочна плажа, кристално чисто море и одличен ноќен живот. Името на ова туристичко село во превод значи боровo село и доаѓа од изобилството на борови шуми во областа. Од брегот има прекрасен поглед на Атос и полуостровот Ситонија. На плажата има лежалки и чадори, кои најчесто се обезбедуваат бесплатно со пијалок од баровите и кафулињата кои се нанижани едно до друго покрај плажата. Плажата секоја година добива сино знаме затоа што е организирана и чиста.Ноќниот живот во Пефкохори, кога зборуваме за Касандра, е највозбудлив. Шеталиштето покрај брегот во вечерните часови се претвора во голема забава на отворено. Музика, многу луѓе, забава на секој чекор. Поради добрата атмосфера во вечерните часови, туристите доаѓаат од околните места, па сè е многу живо.

Zinova Studios  се наоѓаат во центарот на Пефкохори, на само 100 м од плажа, веднаш до познатиот маркет “ Próodos (Πρόοδος) “ . Сите студиа се целосно реновирани во 2022 год. Zinova Studios располага со 1/2+1 и 1/3 студиа, сите на прв спрат .
Студиа бр.3, 4, 5, и 6 се трокреветни, располагаат со 1 брачен + 1 единечен кревет истите се опремени со мини кујна, фрижидер ,основен прибор, приватен тоалет , тв, клима , wi-fi , балкон кој гледа кон дворот на вилата, (бр.3 гледа кон улицата).
Студиа бр.1, 2 се исто така трокреветни, распоагаат со 1 брачен + фотеља на спуштање.  Истите се опремени со мини кујна, фрижидер ,основен прибор, приватен тоалет , тв, клима, wi-fi ,балкон кој гледа кон улицата, и страничен поглед море.

Гостите се сместуваат во исчистена соба, во текот на сместувањето сами се грижат за хигиената.

Check in: 14:00h.
Check out: 09:00h.

ВАЖНA НАПОМЕНА:  За хигиената на студиата се грижат самите гостии. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плака на лице место. Студиата не поседуваат крпи, тоалетна хартија, средства за хигиенаи, паркинг. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS КОРДИНАТИ:  https://goo.gl/maps/4hPeH8T9eeDhsR4i6

 Одалеченост:

Agia Paraskevi Church — 5 km 

Кohili boutique — 3 km 

Hanioti Beach — 4 km

Polichrono Beach — 9.7 km

Kalithea – 19.6 km

Lidl – 21.2 km

           ПОПУСТИ:

-15% попуст за резервација со 50% уплата до 31.01.2024

-10% попуст за резервација со 50% уплата до 28.02.2024

-7% попуст за резервација со 50% уплата до 10.05.2024

 

 

ЦЕНОВНИК

Цена за НАЕМ на студио/апартман за 8 дена 7 ноќевања

Период Ноќи 1/2+1 студио 1/3 студио Коментар
26.05-02.06.2024 7 151€ 171€ промо
02.06-09.06.2024 7 191€ 241€ промо
09.06-16.06.2024 7 261€ 321€  
16.06-23.06.2024 7 361€ 401€  
23.06-30.06.2024 7 391€ 441€  
30.06-07.07.2024 7 451€ 471€  
07.07-14.07.2024 7 481€ 521€  
14.07-21.07.2024 7 481€ 521€  
21.07-28.07.2024 7 481€ 521€  
28.07-04.08.2024 7 481€ 521€  
04.08-11.08.2024 7 481€ 521€  
11.08-18.08.2024 7 481€ 521€  
18.08-25.08.2024 7 451€ 481€  
25.08-01.09.2024 7 391€ 431€  
01.09-08.09.2024 7 351€ 381€  
08.09-15.09.2024 7 261€ 281€  
15.09-22.09.2024 7 171€ 191€ промо
22.09-29.09.2023 7 131€ 151€ промо

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, a најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.

На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

  • 7 Ноќевања,
  • Интернет (Wi-fi) (агенцијата не гарантира за брзината и јачината)
  • Клима

Во цената не е вклучено:

  • Превоз,
  • Патничко осигурување,
  • Паркинг
  • Туристичка такса 1,5 евра на ден (се плаќа во АГЕНЦИЈАТА)

 

 Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз  Скопје-Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 45 €
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол)  04;30 45 €
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес 03;40 60 €
Неготино – (БП Неготино) 05;00 45 €
Граничен премин – (БП Шимов) 06;00 45 €

 

Цена по лице за превоз  Битола- Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 05;00 40 €
Прилеп – (БП Селида),  трансфер до Битола 04;15 40€
Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола 03;15 50 €
Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола 03;30 50 €
Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола 04;15 50 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори