Студиа Ана – Полихроно 2023

You are currently viewing Студиа Ана – Полихроно 2023
Beach chairs with umbrella and beautiful sand beach in Punta Cana, Dominican Republic

Студиа Ана – Полихроно 2023 – ЧЕТВРТОК

На првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун, се наоѓа туристичката дестинација Полихроно, сместена во кристално чистиот залив Торонеос. Полихроно е опкружено со бујна медитеранска вегетација. Го краси долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца.На местото на денешно Полихроно, во 7 век п.н.е. постоела населбата Неаполи која е уништена во 6 век н.е. Во 11 век се основа Полихроно . Денес брои повеќе од 1000 жители, а најразвиена гранка е туризмот. Местото е сликовито, со поплочени улици, палми, лимонови и маслинови дрва, убави дворови и осветлено шеталиште покрај плажа. Има супермаркети, продавници со сувенири, производи од маслиново масло и морски плодови, производи од крзно и кожа, амбуланта, аптека. Има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, како пици и друга брза храна. Полихроно е одличен избор за семејства со деца поради убавото шеталиште покрај морето, кристалното море, како и многубројните продавници.

ОПИС:

Студиа “Ана ”се наоѓа на само 130 метри од плажа и од пешачката патека, одма наспроти     “Mirror Hotel”. Студиата се нови , опремени со кујна, шпорет, фрижидер, основни садови за соодветниот број на лица ,ТВ, тераса, Wi-Fi интернет, купатило со туш кабина, клима уред.

Студио бр. 1 – француски лежај + кревет на спуштање
Студио бр. 3 – француски лежај + кревет на спуштање

Сместувањето е идеално за 3 возрасни и дете до 7г  или  2 возрасни и 2 деца до 12г

Check in: 14:00h.
Check out: 09:00h.

Важна Напомена: За хигиената на апартманите се грижат самите гости. Секоја штета напрвена од страна на гостинот се плаќа на лице место. Студиата поседуваат крпи. За брзината на интернетот не гарантира агенцијата.

GPS: 40.01575450605221, 23.5301652559475

ПОПУСТИ:

За уплата со самата резервација одобруваме попуст од 7%
Акцијата трае од 13 Април-13 Мај 2023

ЦЕНОВНИК:

Период Ноќи 1/3 студио 1/4 студио Коментар
18.05-25.05.2023 7 131€ 161€ промо
25.05-01.06.2023 7 161€ 191€ промо
01.06-08.06.2023 7 221€ 271€  
08.06-15.06.2023 7 311€ 311€  
15.06-22.06.2023 7 391€ 441 €  
22.06-29.06.2023 7 461€ 491€  
29.06-06.07.2023 7 481€ 511 €  
06.07-13.07.2023 7 541€ 561 €  
13.07-20.07.2023 7 541€ 561 €  
20.07-27.07.2023 7 541€ 561 €  
27.07-03.08.2023 7 541€ 561 €  
03.08-10.08.2023 7 541€ 561 €  
10.08-17.08.2023 7 541€ 561 €  
17.08-24.08.2023 7 541€ 561€  
24.08-31.08.2023 7 461€ 481 €  
31.08-07.09.2023 7 381€ 431€  
07.09-14.09.2023 7 291€ 321€ промо
14.09-21.09.2023 7 181€ 201€ промо
21.09-28.09.2023 7 131€ 151€ промо

Цените се дадени во евра, уплата се врши исклучиво во денарска противвредност по курс 1€ = 62мкд
При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.

Во цената е вклучено:

  • 7 Ноќевања,
  • Интернет (Wi-fi)
  • Клима
  • крпи

Во цената не е вклучено:

  • Превоз,
  • Патничко осигурување,
  • Паркинг
  • Туристичка такса 0,5 евра на ден (се плаќа во агенцијата).

ПРЕВОЗ:

Цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по лице за превоз Скопје-Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 04;00 45 €
Велес – (кружен тек на влезот-БП Макпетрол)  04;30 45 €
Штип – (паркинг пред пошта), трансфер до Велес 03;40 60 €
Неготино – (БП Неготино) 05;00 45 €
Граничен премин – (БП Шимов) 06;00 45 €

 

Цена по лице за превоз Битола- Халкидики (секоја Недела) време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 05;00 40 €
Прилеп – (БП Селида), трансфер до Битола 04;15 40€
Струга – (Хотел Дрим), трансфер до Битола 03;15 50 €
Кичево – (БП Пуцко Петрол), трансфер до Битола 03;45 55 €
Охрид – (БП Лук Оил излез кон Битола), трансфер до Битола 03;30 50 €
Ресен – (спроти автобуска станица), трансфер до Битола 04;15 50 €

Деца од 2-11,99 год – попуст од 10€ од редовната цена
Деца до 1,99 год – бесплатно и не користат седиште
Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Час и место на поаѓање од Грција

Локално (грчко) време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Калитеа
14:45 14:00 Полихроно
14:30 13:30 Ханиоти
14:15 13:15 Пефкохори