SPLENDOR HOTEL&SPA

SPLENDOR HOTEL&SPA

Хотелското сместување се наоѓа на 150 метри од најблиската плажа со лежалки, чадори и отворен базен. Исто така постои и бесплатен фитнес центар и бесплатна сауна. Бесплатен Wi-Fi на јавни места. Сите соби се климатизирани и имаат дополнителни големи кревети, софа и кабловска телевизија со рамен екран. Секојa соба, исто така има приватна бања со туш, фен и бесплатен тоалет. Некои соби имаат и сопствен балкон. Сите соби имаат поглед планина или кон морето. Хотелот има детско игралиште, а исто така  може да се искористат предностите на бањата и велнес-услугата со дополнителен надомест. Автобуската станица е оддалечена 1,5 км, додека центарот на градот Дерми е на 2 км од хотелот. Националниот парк Логлара е оддалечен 20 км. Услугата за трансфер на аеродромите до аеродромот во Тирана, 260 километри, е достапна со доплата.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

SPLENDOR HOTEL & SPA 5* VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.07.2020
15.07.2020
16.07.2020
31.08.2020
01.09.2020
10.09.2020
11.09.2020
30.09.2020
PROMO ROOM MOUNTAIN VIEW ПРОМО СОБА СО ПОГЛЕД ПЛАНИНА
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН
DOUBLE 101.2 129.8 90.2 70.4
TRIPLE 125.4 155.1 115.5 95.7
2+1 CHD (0-1,99) 101.2 129.8 90.2 70.4
2+1 CHD (2-11,99) 114.4 143 103.4 83.6
STANDARD SEA VIEW СТАНДРАД СОБА СО ПОГЛЕД МОРЕ
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН
DOUBLE 121 149.6 110 81.4
TRIPLE 145.2 174.9 135.3 105.6
2+1 CHD (0-1,99) 121 149.6 110 81.4
2+1 CHD (2-11,99) 134.2 162.8 123.2 94.6
JUNIOR SUITE ЈУНИОР СВИТ
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН
DOUBLE 169.4 189.2 149.6 110
TRIPLE 194.7 214.5 174.9 135.3
2+1 CHD (0-1,99) 169.4 189.2 149.6 110
2+1 CHD (2-11,99) 182.6 202.4 162.8 123.2
FAMILY SUITE ФАМИЛИЈАРЕН СВИТ
  ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН
DOUBLE 209 248.6 169.4 129.8
TRIPLE 234.3 273.9 194.7 155.1
2+1 CHD (0-1,99) 209 248.6 169.4 129.8
2+1 CHD (2-11,99) 222.2 261.8 182.6 143
RELEASE DAYS 2 3 3 5

 

Минимум престој, за сите периоди: 3 ноќевања