SPLENDID CONFERENCE & SPA RESORT

You are currently viewing SPLENDID CONFERENCE & SPA RESORT

Хотелот е сместен во малото гратче Бечичи во Црна Гора, Сплендид Конференција & СПА одморалиште е отворено во 2006 година како прв хотел со 5* на источниот брег на Јадранското море. Хотелот Сплендид се наоѓа на 2 километри од главниот град на туризмот во Црна Гора – Будва – веднаш до морето, со своја приватна плажа.

Хотелот има 322 супериорни соби, повеќето со поглед на море, како и 4 јуниорски и 13 велнес апартмани, Пентхаус и претседателски апартман за ВИП гости. Нашиот хотел има четири барови и три ресторани со различна кујна, најголемиот СПА центар во Црна Гора и Казино Ројал.

Сплендид конференција & СПА одморалиште има најголемо место за конференции во Црна Гора. Во хотелот може да престојуваат и до 800 луѓе.

Хотел Сплендид нуди неколку модерни сали и синдикални соби со прекрасна декорација и целата потребна техничка опрема, погодна за деловни настани, но и за свадби, свечени вечери или семејни прослави.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА ПО НОЌЕВАЊЕ

07.05- 31.05.2021

 

Понуда од Недела до Четрврток

Ноќевање со појадок

Еднокреветна/ Двокреветна соба 98 €

Полупансион

Еднокреветна 123 €

Двокреветна 148 €

Викенд понуда ( Петок- Сабота)

Ноќевање со појадок

Еднокреветна/ Двокреветна 116 €

Полупансион

Еднокреветна 141 €

Двокреветна 166 €

 

 

Доплата за ручек- 20 € по лице на ден.

 

Бонус- бесплатено сместување за две деца до 12 години!

 

Во цената е Вклучено:

  • Користење СПА ( внатрешен базен, финска сауна, зона за релаксирање, теретана)
  • 20% попуст на СПА третмани
  • Ран check in,  доцни check out во зависност од можностите
  • Бесплатен WI-FI
  • Сопствен паркинг