SOLE MIO 4*- НОВИ САД

You are currently viewing SOLE MIO 4*- НОВИ САД

Хотел Соле Мио 4* – е луксузно сместување, со спа и велнес во Нови Сад. Мирот и дискрецијата која ја нуди хотелот се единствени во градот.

Спа центарот нуди 2 базени , џакузи , парна бања, финска и слатка сауна.

Хотелскиот капацитет е 37 соби, и истите се климатизирани, имаат Тв, мини бар електричен сеф, фен и wi-fi.

Хотелот има и паркинг кој е бесплатен за гостите на хотелот.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

Ноќевање со појадок
Еднокреветна соба 45 евра
Двокреветна соба 1/2 60 евра
Комфорт двокреветна 1/2+1 78 евра
Стандард апартман 1/2+2 86 евра
Супериор апартман 1/2+2 120 евра

 

 

Доплати:

 • Деца 0-4 год се сместуваат бесплатно во соба со 2 возрасни ( не користат легло)
 • Трето возрасно лице / или дете на регуларно легло доплаќаат:
 • Комфорт соба 15 евра на ден, во апартман 20 евра, во супериор апартман 24 евра
 • Четврто возрасно лице/ или дете на регуларно легло доплаќаат:
 • Во апартман стандард 14 евра на ден, во апартман супериор 17 евра на ден
 • Доплата за петто возрасно или дете на регуларно легло 12 евра на ден во супериор апартман
 • Цените за празници се зголемуваат за 30%
 • Цената за еднокреветна соба е за сместување во стандардна или конфорт соба.
 • Цените се дадени за соба на ден за 2 лица со појадок
 • Пријавување во хотелот 14ч. Одјавување до 10ч.
 • Во цената е вклучено користењето на спа и велнес центарот.
 • Туристичката такса и осигурувањето не се вклучени во цена, кои изнесуваат 1 евро по лице на ден.