ХOТЕЛ СЛАТИНА 4*- ВРЊАЧКА БАЊА

You are currently viewing ХOТЕЛ СЛАТИНА 4*- ВРЊАЧКА БАЊА

Врњачка бања е една од најпопуларните дестинации на спа туризмот во Србија, а во едно и доста активен рекреативен центар. Се наоѓа во централна Србија на 200км јужно од Белград.

Хотел Слатина 4* е лоциран во Врњачја Бања на 3.7 км од мостот на љубовта.

Во склоп на хотелот има ресторан, приватен парткин , надворешен базен ( сезонски) фитнес центар, детски клуб и wi-fi на цената територија.

Хотелот располага и со велнес центар ( внатрешен базен, хамам, солена соба, финска, инфраред сауна, турско купатило, релакс столици, тепидариум, џакузи)

Сите соби имат приватна бања, мини бар ,Тв, клима, мини бар и просторија за седење

Цените се валидни до 27.12.2021

 

  Ноќевање со појадок Полупансион
Тип на соба 1/1 1/2 1/1 1/2
Стандард 65 86 69 94
Супериор 70 92 74 100
Апартман 74 106 78 114
Лукс Соба 77 122 81 130
Детски апартман 94 130 98 138

 

Во цената е вклучено користењето на спа центарот и детскиот центар.

Цените се дадени по соба на ден во евра

Доплати и попусти:

  • – Доплата за дополнително легло за возрасен 23 евра на ден на база на ноќевање со појадок,27 евра на база на полупансион.
  • – Доплатата за деца 7-11.99 е 16 евра на ден на база на ноќевање со појадок,19 евра на база на полупансион.
  • – Деца до 6,99 г. се сместуваат бесплатно
  • – Доплата за вечера за возрасен 6 евр. Деца 7-11,99 3 евра на ден.
  • – Туристичката такса не е вклучена во цената и истат изнесува 1 евро по лице на ден – исклучок деца до 6,99 не плаќаат.
  • – Доколку во една соба се сместат 1 возрасно лице и 1 дете до 6,99, ќе биде наплатено како еднокреветна соба.

 

-При резервација е задолжителна уплата од мин 30% од сумата, по потврда во рок од 3 дена се уплаќа целосно према хотел

-Отказ на резервација е можен до 5 дена до пред одење. Доколку се откаже подоцна, се скрати престојот или воошто не се пријавите во хотелот, уплатените средства се нерефунтабилни.

Рефунтабилни резервации со отказ се само оние кои се откажани поради ненадејна болест,смрт во поблиската фамилија, природна катастрофа, со приложан соодветен документ како доказ.