SKI OPENING KOPAONIK Hotel Putnik 4*

You are currently viewing SKI OPENING KOPAONIK Hotel Putnik 4*

Специјална понуда од Putnik 4*

 

Ски Опенинг – Копаоник
Hotel Putnik 4*- Копаоник
Термин 09.12 – 12.12.2021
Пакет 4 дена / 3 ноќи

Standart Room 195€ (max 2+1 или 3 лица)
Family Room 216€ (max 2+2 / 3+1 или 4 лица)
Apartment 234€ (мин 4 лица)
Superior Room 254€ (max 2+1 или 3 лица)

Во цената е вклучено:
– Пакет од 3 ноќи по лице на база Појадок и Вечера
– Користење на Wellness&Spa (затворен базен за возрасни, затворен базен за деца, Џакузи, Финска Сауна, Руска Сауна, Инфрацрвена Сауна, Турска Бања,Тапидариум)
– Фитнес Центар

 

Во цената не е вклучено:
– Користење на Хамам
– Игротека за деца
– Game Room за деца
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; 0,60€ по лице на ден за деца 7-15 години; Деца до 7 години не плаќат такса (доплата за туристичка такса се врши во агенција при резервација)
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден за сите гости (доплата се врши во агенција при резервација)

 

Услови за деца:
– Деца до 2,99 години се сместуваат ГРАТИС
– Деца од 2-11,99 години во присуство на две полноплатежни лица имаат 50% попуст од цената;

 

Услови за откажување и промена на термин:
– Секој гостин е должен во писмена форма да ја откаже или промени својата резервација.

пенали

– Рокови за откажување на резервација:

– До 45 дена пред почеток на аранжманoт БЕЗ ПЕНАЛИ
– 30% ако се откаже 45-15 дена пред почетокот на аранжманот

– 100% пенали ако се откаже 14-0 дена пред почетокот на аранжманот

 

Ковид политика:

Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:

– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест)

– Затварање на граници