SKI OPENING KOPAONIK Aparthotel Vila Trag 3*

You are currently viewing SKI OPENING KOPAONIK Aparthotel Vila Trag 3*

Специјална понуда од Aparthotel Vila Trag 3*

 

Ski Opening – Kopaonik
Aparthotel Vila Trag 3*- Kопаоник
Tермин 09.12 – 12.12.2021
Пакет 4 дена / 3 ноќи

Цена по лице на база ВВ 59€
Цена по лице на база НВ 75€

 

Во цената е вклучено:
– Цените се дадени по лице за пакет од 4 дена / 3 ноќи на база Ноќевање со појадок / Полупансион;
– Надворешен паркинг (лимитиран капацитет);
– Секојдневно чистење на соби;
– Трансфер на релација вила Траг-Ски Центар- вила Траг (распоред истакант на рецепција);
– Wi-Fi;

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Попусти и Доплати:
– Деца до 3,99 години со 2 полноплатежни лица ГРАТИС;
– Деца 4-11,99 години со 2 полноплатежни лица 50% попуст;
– Трето возрасно лице во Студио 50% попуст;
– Четврто возрасно лице во Апартман 50% попуст;
– Петто возрасно лице во Комфорт Апартман 50% попуст;
– Шесто возрасно лице во Мазонета 50% попуст;

Начин на резервација:
– При резервација се остава 30% депозит, осатокот се доплаќа на 15 дена пред почетокот на аранжманот;
– Цените се дадени во EUR, уплата се врши во денарска противредност по курс 1€=61,8 Денaри;

Услови за откажување:
– 30% ке бидат наплатени дополку се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот;
– 80% ке бидат наплатени дополку се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот;
– 100% ке бидат наплатени дополку се откаже 8-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Доколку гостинот го напушти хотелот порано од предвидениот датум на заминување, неискористените средства не се рефондираат;

Ковид политика:
– Хотелот гарантира поврат на средства во случај:
– Потврдено присуство на Covid 19 на еден или повеќе лица на кој се однесува резервацијата (доказ позитивен PCR тест);
– Затварање на граници;