SKI OPENING KOPAONIK GORSKI HOTEL & SPA 4*

You are currently viewing SKI OPENING KOPAONIK GORSKI HOTEL & SPA 4*

Специјална понуда од Gorski Hotel & Spa 4*

 

SKI OPENING KOPAONIK
GORSKI HOTEL & SPA 4*- KOPAONIK

ГРАТИС СКИ КАРТИ ЗА 08,09,10 I 11.12.2022
ГРАТИС ВЛЕЗНИЦИ ЗА КОНЦЕРТИ
09.12 – Aцо Пејовиќ
10.12 – Александра Пријовиќ
Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Термин 07.12-14.12.2022

Цените се дадени по лице за пакет

Тип на Соба

3 ноќи

1/1 Superior Room

780€

Superior Room

484€

Superior Family Room

532€

1/1 Deluxe Room

855€

Deluxe Room

532€

Deluxe Family Room

616€

Цените се дадени по соба за пакет

One Bedroom Suite

4 лица мах

1.045€

Two Bedroom Suite with Terrace

5 лица мах

2.554€

 

Во цената на пакетот е вклучено:
– Минимум 3 ноќи на база Полупансион;
– Ски карта 08, 09, 10 и 11 Декемри;
– Ски Гардеробер;
– Доцно одјавување од хотел во зависност од расположливост;
– 35% попуст на секое дополнително ноќевање;
– Неограничено користење на Спа центар на преку 1.000m²: (затворен базен, сауна свет, солна соба, ледена фонтана, камбала, шок туш, тапидариум…)
– Неограничено користење на фитнес центар

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни, деца 7-14,99 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС;

Услови за деца:
– Деца до 1,99 години ГРАТИС
– Дете 2-11,99 години доплаќа 36€ по лице на ден
– Деца со 1 возрасно лице во Single Superior Room доплаќаат 36€ по лице на ден
– Деца во Family Room прво дете плаќа 36€ по лице на ден, второ дете доплата 6€ по лице на ден
– 3-то возрасно лице на дополнително легло 42€ по лице на ден.

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 61,8 Денари.

Откажување на резервација:
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.