SKI OPENING 2021 / 2022

You are currently viewing SKI OPENING 2021 / 2022

SKI OPENING 2021 / 2022
Gorski Hotel & Spa 4*- Копаоник

35% попуст на секое дополнително ноќевање
ГРАТИС – Ски Карта за 09.12, 10.12 и 11.12

Цените се дадени по лице за пакет од 3 ноќи

Тип на Соба

Услуга

Пакет 3 ноќи

1/1 Superior Room

HB

471€

1/2, 1/3 Superior Room

HB

285€

1/2 Superior Family Room

HB

312€

1/1 Deluxe Room

HB

492€

1/2, 1/3 Deluxe Room

HB

312€

1/2 Deluxe Family Room

HB

359€

 

Цените дадени по соба за пакет од 3 ноќи

Тип на Соба

Капацитет

Услуга

Пакет 3 ноќи

1-Bed Room Suites

2-4 лица

НВ

1.167€

2-Bed Room Suites

2-5 лица

НВ

2.109€

 

Во цената е вклучено:
– Полупансион (појадок и вечера)
– СКИ КАРТА за 09.12, 10.12 и 11.12.2021
– Ски Гардеробер
– Доцно одјавување од хотел до 16:00h доколку собата е издадена
– Користење на Wellness & Spa центар: затворен базен, базен на отворено со поглед на ски стаза, сауна свет (класик, борова и финска сауна), солена соба, ледена фонтана, шок туш, тапидариум…
– Фитнес Центар

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса: 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 година 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАТИС;

Услови за деца:
– Дете од 0-1,99 години ГРАТИС;
– Дете 2-11,99 години доплата 36€ по лице на ден;
– Услови за апартмани ГРАТИС сместување на 2 деца до 11,99 години

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 61,8 Денари.

Откажување на резервација:
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 29-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Ковид политика:
– Хотелот – гарантира поврат на уплатени средства во случај:
– Потврдено приуство на корона вирус на еден или повеќе лица на кој се оденсува резервацијата (доказ позитивен ПЦР тест);
– Затварање на граници;