Скала Потамиа – Аргири

You are currently viewing Скала Потамиа – Аргири

 

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 5 минути од плажа

Опис на соби: Вкупно 6 студиа;
Тип на студиа: Двокреветни, Трокреветни и Четирикреветни.
Во собите: соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only) Влегување во собите: 14 часот по локално време; Напуштање на собите: 11 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.

Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата. Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале.

20% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 29.05-03.07
Уплата 100% до 05.01.2020

15% Попуст за резервации направени до 27.12 за престој во период 03.07-25.09
Уплата 100% до 05.01.2020

Vila Argiri – Skala Potamia (Golden Beach)

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термин

Услуга

Studio 1/2

Studio 1/2+1

Studio 1/4

15.05-22.05.2020

7 ноќевања

70 €

75 €

95 €

22.05-29.05.2020

7 ноќевања

80 €

85 €

110 €

29.05-05.06.2020

7 ноќевања

145 €

150 €

180 €

05.06-12.06.2020

7 ноќевања

180 €

185 €

215 €

12.06-19.06.2020

7 ноќевања

235 €

240 €

275 €

19.06-26.06.2020

7 ноќевања

285 €

290 €

335 €

26.06-03.07.2020

7 ноќевања

325 €

330 €

375 €

03.07-10.07.2020

7 ноќевања

360 €

365 €

415 €

10.07-17.07.2020

7 ноќевања

395 €

400 €

450 €

17.07-24.07.2020

7 ноќевања

415 €

420 €

470 €

24.07-31.07.2020

7 ноќевања

415 €

420 €

470 €

31.07-07.08.2020

7 ноќевања

415 €

420 €

470 €

07.08-14.08.2020

7 ноќевања

415 €

420 €

470 €

14.08-21.08.2020

7 ноќевања

395 €

400 €

445 €

21.08-28.08.2020

7 ноќевања

350 €

355 €

395 €

28.08-04.09.2020

7 ноќевања

280 €

285 €

315 €

04.09-11.09.2020

7 ноќевања

235 €

240 €

270 €

11.09-18.09.2020

7 ноќевања

160 €

165 €

190 €

18.09-25.09.2020

7 ноќевања

90 €

95 €

110 €

 

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување
* Доплата за корситење на клима уред се плаќа на лице место

Напомена за попусти:
Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попсут.
доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попсут на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

Доплатa за превоз:

  • Скопје 55€; Штип 60€;
  • Битола 60€; Велес 55 €; Радовиш 60€; Прилеп 60€;
  • Неготино 55€; Струмица 60€; Удово 55€; Граничен премин 55€.

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

Координати: 40.714639, 24.754985

Цена за траект сопствен превоз:
20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
4 евра по лице / 2 евра за дете