Скала Потамиа – Александра

You are currently viewing Скала Потамиа – Александра

Категорија: Апартманско сместување, Област: Остров Тасос, Грција , Град: Скала Потамиа
Тип: Фамилијарен одмор, Економичен одмор, Одмор за млади. Од море: на 50m  од плажа
Вила Алексанра се наоѓа во близина на маркет, ресторани, таверни, компании за изнајмување на автомобили и мотори. Тип на студиа: Трокреветни студиа (на спрат и на приземје)
Во собите: соодветен број кревети, опремена мини кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата),
Услуга: Наем на соба (Room Only)
Влегување во собите: 14 часот по локално време;
Напуштање на собите: 09 часот по локално време;

Забелешка: Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител.
Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата.

На ПРОМО цените не следува попуст, и попуст за два споени термина. Првите два и последниот термин се ПРОМО цени.

20% Попуст за резервации направени до 27.12. за престој во период 29.05-03.07
Уплата 100% до 05.01.2020

15% Попуст за резервации направени до 27.12 за престој во период 03.07-25.09
Уплата 100% до 05.01.2020

СКАЛА ПОТАМИА-АЛЕКСАНДРА (Golden Beach)

http://www.alexandra-rooms-potamia.gr/rooms.html

ЦЕНА ЗА НАЕМ НА СТУДИО ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Термин

Услуга

Studio 1/ 3

15.05-22.05.2020

7 ноќевања

89 € промо цена

22.05-29.05.2020

7 ноќевања

99 € промо цена

29.05-05.06.2020

7 ноќевања

169 €

05.06-12.06.2020

7 ноќевања

209 €

12.06-19.06.2020

7 ноќевања

269 €

19.06-26.06.2020

7 ноќевања

329 €

26.06-03.07.2020

7 ноќевања

369 €

03.07-10.07.2020

7 ноќевања

409 €

10.07-17.07.2020

7 ноќевања

449 €

17.07-24.07.2020

7 ноќевања

469 €

24.07-31.07.2020

7 ноќевања

469 €

31.07-07.08.2020

7 ноќевања

469 €

07.08-14.08.2020

7 ноќевања

469 €

14.08-21.08.2020

7 ноќевања

449 €

21.08-28.08.2020

7 ноќевања

399 €

28.08-04.09.2020

7 ноќевања

319 €

04.09-11.09.2020

7 ноќевања

269 €

11.09-18.09.2020

7 ноќевања

189 €

18.09-25.09.2020

7 ноќевања

109 € промо цена

 

НАПОМЕНА за попусти:

Бројот на соби кој може да се резервира со Early booking попусти е ограничен!
Агенцијата го задржува правото за промена или прекинување на Early booking попустите пред наведените датуми на истекување на истите.
Резервациите направени по Early booking не може да се комбинираат со ниеден друг попуст.
доколку уплатата не се изврши во предвидениот термин, резервацијата ќе биде наплатена по редовна или ревидирана цена во моментот на наплата.
За уплатени два аранжмани 7+7 ноќи добивате 7% попуст на терминот со пониска цена, овој попуст не е валиден за резервации направени по цена со Early booking попуст или било кој друг тип на попуст.

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Цената вклучува:
* 7 ноќевања на база Room Only (наем на соба)
* Користење на Wi-Fi
* Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto)
* Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости
* Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро

Цената не вклучува:
*Превоз
*Патничко осигурување

* Користење на клима уред  – 5еур на ден

Доплатa за превоз:

  • Скопје 55€; Штип 60€; Битола 60€;
  • Велес 55 €; Радовиш 60€;
  • Прилеп 60€; Неготино 55€;
  • Струмица 60€; Удово 55€; Граничен премин 55€.

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно

Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно.

Цена за траект сопствен превоз
20 евра кола во правец (или 16 евра ако е до 4м и 20цм)
4 евра по лице/2 евра за дете

GPS:40°42’25.3″N 24°45’42.3″E