СИВОТА

You are currently viewing СИВОТА

СИВОТА–е мало прекрасно место кое е лоцирано помеѓу Парга и Игуменица на крајбрежјето на Јонско море. Дестинацијата нуди голем избор на преубави плажи со кристално чиста вода, мали островчиња, продавници, таверни, кафе барови, идилични пејсажи… и многу повеќе.

 

Период: 27.04.2019-30.04.2013 – 3 Ноќевања

 

Прв ден – 27.04.2019 Собир на групата пред Дрводекор во 02:30 часот . Поагање за Сивота. Попатно патување преку Велес, Прилеп, Битола. Пристигнување во Сивота во утринските часови , сместување во апартмани. Разглед на Сивота во пладневните часови. Слободно време за индивидуални прошетки . Ноќевање.

 

Втор Ден-28.04.2019 Факултатива- Собир на групата пред во утринските часови и целодневна посета на Парга. Разглед на Парга и слободно време за ручек. Поаѓање кон Сивота во пладневните часови. Ноќевање.

 

Трет Ден 29.04.2019 – Факултатива. Собир на групата и упатување према пристаништето од каде со брод продолжуваме кон една од најатрактивните плажи во Сивота каде се снимани и делови од Blue Lagoon– PISINA BEACH. Вечерта факултативна посета на Грчка Таверна. Ноќевање.

 

Четврт Ден 30.04.2019 Поаѓање за Македонија околу пладне. Попатна посета на Мецово ( живописно градче кое што е изградено во форма на амфитеатар на надморска височина од 1200 метри, каде што сите куќи се изградени во традиционален стин од камен и дрво. Пристигнување во Македонија во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 89 ЕВРА по лице 

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ ВКЛУЧУВА :

– автобуски превоз на горе наведената релација,

– 3 ноќевања во апартмантско сместување(Фортуна програма),

– разглед на Сивота,

– организација, водство и реализација на аранжманот,

– Трето Лице – 79 Евра

– Четврто лице –69 Евра

– 1 дете до 11,99 години – бесплатно во апартман,

(плаќаат само превоз 45 Евра по лице ).

 

ЦЕНАТА НА АРАНЖМАНОТ НЕ ВКЛУЧУВА :

– патничко осигурување,

– факултативни излети и посети,

– дневно или ноќно крстарење со брод,

– посета на Парга,

-грчка вечер во таверна.

-Факултативна посета на Парга 10 Евра

-Доплата за Туристичка Такса 1,5 евра од Соба ( на лице место)

*За реализација на овој аранжман, потребен е минимум од 40 патници, во спротивно, крајниот рок за известување околу евентуален отказ на аранжманот е најкасно 5 дена пред датумот на поаѓање. Организаторот на патувањето го задржува правото за измена на редоследот на поедини содржини во програмата.