СИВИРИ-HOTEL JENNY 3*

You are currently viewing СИВИРИ-HOTEL JENNY 3*

Хотелот Џени е лоциран на 150 м. од прекрасната песочна плажа во центарот на Сивири.
Хотелот има базен, бар покрај базенот, детски дел, ресторан, рецепција, безжичен интернет……
Хотелот располага со 37 соби:

Во собите: клима уред (вклучен во цената), ТВ, фрижидер и тоалет (за 2018 ќе бидат реновирани)
Надворешниот базен и лежалките се бесплатни за користење од гостите.

1/4 (четирикреветна соба) стандард соба – еден брачен кревет и два единечни

Услуга
Полупансион – појадок и вечера на шведска маса
Појадок 08:00-10:00ч.
Вечера 19:00-21:00ч.

Плажа
150 метри од песочна плажа

Цените се по ЛИЦЕ во € за 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО

период услуга цена по лице во 1/4 соба
05.06 – 12.06 7 полупансиони 165
12.06 – 19.06 7 полупансиони 250
19.06 – 26.06 7 полупансиони 270
26.06 – 03.07 7 полупансиони 295
03.07 – 10.07 7 полупансиони 320
10.07 – 17.07 7 полупансиони 345
17.07 – 24.07 7 полупансиони 375
24.07 – 31.07 7 полупансиони 375
31.07 – 07.08 7 полупансиони 375
07.08 – 14.08 7 полупансиони 375
14.08 – 21.08 7 полупансиони 375
21.08 – 28.08 7 полупансиони 345
28.08 – 04.09 7 полупансиони 295
04.09 – 11.09 7 полупансиони 260
11.09 – 18.09 7 полупансиони 190
18.09 – 25.09 7 полупансиони 160

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.

 

Цените се по лице, за сместување минимум 2 возрасни лица во соба (плаќаат полна сума)
Услуга полупансион (појадок и вечера)
Термините обележани со црвено  се промо цени и на нив не следува попуст
Сместување во соба 1/2+2 = 1 голем (брачен) кревет + 2 единечни кревети

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони (шведска маса)
Клима уред
Безжичен интернет
Користење отворен базен со слатка вода
Бесплатно лежалки, чадори на базен во хотелот
Детски дел во дворот на хотелот
Трошоци за организација на програмата

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување (задолжително е да се има)
Туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Напомена:
Цената е за минимум 2 платежни возрасни лица во соба,
Цените се по лице и се однесуваат за услуга 7 полупансиони
Прво и второ дете до 13,99г. со 2 возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
Прво и второ дете 14-15,99г. со 2 возрасни на редовно легло по -70% од цената за 1 возрасен
Трет и четврт возрасен над 16 г., плаќаат по 50% од цената за 1 возрасен
Петто дете во соба од 0-8,99 години на дополнително легло плаќа по 10€ на ден

 

Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до пред хотелот.
Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
Сместување во собите е после 14 часот (локално време)
Напуштање на собите е до 10 часот (локално време)
За уплатени два аранжмани 7+7 попуст 7% на вториот аранжман (не се комбинира)
Туристичката такса се плаќа на лице место по пристигнувањето во објектот.
Агенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во хотелот
Попустите не може да се комбинираат,
Сместувањето е согласно капацитетот на кревети (договорот за патување)
Купени или резервирани аранжмани по објавени/редовни цени не може да се споредуваат со ист аранжман понуден и продаден по рани резерваци или т.н. last minute специјални понуди пред отпочнувањето на аранжманот поради: отказ од клиент, намалена цена од сопственикот или непродадена соба од контингентот) НЕ следува корекција на цената.

Халкидики – секоја САБОТА

Информации; цени, време на поаѓање, места на поаѓање до/од

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики-секоја Сабота време на поаѓање цена
Скопје – Дрводекор 06:00 35 €
Велес – БП мотел Македонија 06:30 35 €
Штип – паркинг пред пошта, трансфер до Велес 05:40 45 €
Струмица – БП Макпетрол кај нов кружен тек, трансфер до Удово 07:00 45 €
Неготино – бензинска, Неготино 07:00 35 €
Удово – бензинска Удово 07:40 35 €
Граничен премин – бензинска Шимов 08:00 35 €

Деца од 2 до 11,99 г. попуст од редовната цена -10 €
Деца до 1,99 г.- бесплатно – не користи седишете во автобусот

Цена по ЛИЦЕ за ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики-секоја Сабота време на поаѓање цена
Битола – Автобуска станица Транскоп – на перон 04;00 35 €
Прилеп – БП Селида,  трансфер до Битола 03;15 35 €
Струга – Хотел Дрим, трансфер до Битола 02;15 40 €
Кичево – БП Пуцко Петрол, трансфер до Битола 02;15 45 €
Охрид – БП Лук Оил излез кон Битола, трансфер до Битола 02;30 40 €
Ресен – спроти автобуска станица, трансфер до Битола 03;15 40 €

Деца од 2 до 11,99 г. попуст од редовната цена -10 €
Деца до 1,99 г.- бесплатно – не користи седишете во автобусот

ЧАС И МЕСТО НА ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА

локално (грчко)  време македонско време летовалиште
15:00 14:00 Фурка
15:15 14:15 Сивири
15:30 14:30 Калитеа
16:00 15:00 Неа Потидеа
16:20 15:20 Неа Флогита

Релациите кои се наведени како (трансфер) се реализираат со патнички возила или комбe

Првиот ден на доаѓање и последниот ден на заминување патниците сами го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до/од објектот на сместување.
Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж до 20 кг и 1 парче рачен багаж.
Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето.
Можни се доцнења во летната сезона заради густината на сообраќајот за кои однапред се извинуваме.
Вие сте должни да сте на договореното место и час, со Вашите документи и Вашиот багаж

With great pleasure we are informing you that we are going to open our “Jenny Hotel” 15 June 2020.

As in your respective countries, the Greek government as well, has prescribed new additions to the law of tourism all in order for protection of public health and none the less our guests and staff members.

-For the purposes of public health protection actions, the management of the property is obligated by the law to keep a record of staff members and all persons staying at the hotel with the below listed data

–   Full names, nationality, date of arrival and departure, contact details (address, phone, e-mail) – in order of communicating any close contacts in case of COVID 19, which may be identified afterwards.

–  Take in consideration General Regulation on Personal Data Protection (GDPR), and inform all visitors that this file is being saved for public health reasons.

Below listed recommendations of conduct:

-It is recommended for the of guests belonging to the vulnerable population groups to avoid entering reception area.
-The reception desk to/will have an antiseptic for use by the customer(fixed or non-fixed devices)
-In order to maintain distances, the property made a suitable configurationchanges of the reception desk area, adding floor marking at a distance of two meters where the guests  will stand.
-Disinfection of key cards, placement in a special container for disinfection.
-Extension of check out and check in between stays (check out until 10:00 and check in from 15:00).

This change in the time interval between each check in and check out is mandatory to ensure that between different customers the room is thoroughly cleaned and disinfected, as well as that is followed adequate natural ventilation of the space.
-Room cleaning activities, during the stay will not be performed as they were (however we still are going to perform daily activities, collecting garbage etc.)

-Daily change of linen and towels is now eliminated, changes can and will be executed during the night,butonly and solely as per customer’s request.
-Number of bathers in swimming pool: the maximum total number of people entering the swimming poolat same time it will not be bigger than one bather per 2.5 m 2 of water surface.
-Buffet will be the same as it was …. Guests will be self-serving, but in proper distance of 2m which will be assured the by following the floor markings.

We at Jenny Hotel, by accepting and following these recommendations we are not just following the law, we are adding a value in appreciation of all what the whole world has been through, we are making sure that we are all safe and able to enjoy the vacation greatly needed.

Please be advise  to visit the official web site http://www.visitgreece.gr/en/home/health_protocols  for detailed information.

For any other concerns or questions we are at your disposal.

Looking forward to our new venture this season, wishing you a nice weekend.

Sincerely Jenny Hotel Team