Sithonia Village 3*

Sithonia Village 3*

Хотелот се наоѓа во Геракини , во пријатно зеленило, оддалечен на само 2минути од плажа.
Составен е од 9 бунгалови на два ката, од кои 3 се комплетно реновирани, во кои се сместени супериор собите. Собите се на приземје и на прв кат.

Супериор двокреветна соба (1/2) се состои од еден брачен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената)

Супериор двокреветна соба (1/2+1) се состои од еден брачен и еден додатен кревет во една просторија, опремени со бања, фен, балкон, телевизор, клима (вклучена во цената) .

Супериор двокреветна соба (1/2+2) се состои од еден брачен и кревети на спрат во една просторија, опремени со бања, фен, балкон,телевизор, клима (вклучена во цената)

-20% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 15.02.2020
-15% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 31.03.2020
-10% попуст за резервации направени и целосно уплатени до 30.04.2020

Цените се по лице за 7 полупансиони / без попуст

термин услуга DBL Superior TRPL Superior FAMILY Room
24.05-31.05 7 HB *99* *139* *149*
31.05-07.06 7 HB *109* *149* *159*
07.06-14.06 7 HB *129* *169* *179*
14.06-21.06 7 HB 219 259 269
21.06-28.06 7 HB 249 289 299
28.06-05.07 7 HB 269 309 319
05.07-12.07 7 HB 299 339 339
12.07-19.07 7 HB 329 369 379
19.07-26.07 7 HB 349 389 399
26.07-02.08 7 HB 359 399 409
02.08-09.08 7 HB 359 399 409
09.08-16.08 7 HB 359 399 409
16.08-23.08 7 HB 349 389 399
23.08-30.08 7 HB 319 359 369
30.08-06.09 7 HB 269 309 319
06.09-13.09 7 HB 239 279 289
13.09-20.09 7 HB *169* *209* *219*
20.09-27.09 7 HB *129* *169* *179*

Цените се во €, се плаќа во денари 1€ = 62 денари.

Легенда:
HB – полупансион,
DBL Superior-двокреветна соба, TRPL Superior-трикреветна соба, FAMILY Room-четирикреветна соба

Во цената Е вклучено:
7 полупансиони
Користење клима уред
Користење безжичен интернет

Во цената НЕ Е вклучено:
Превоз
Патничко осигурување
Туристичка такса – 1.5€ по соба на ден, се плаќа на рецепција

Доплати, попусти и информации:
Термините обележани со црвено * се промо цени и на нив не следува попуст
Минимум 2 возрасни лица плаќаат полна сума за соба
Цените се дадени по лице за 7 полупансиони (појадок и вечера)
Прво и второ дете до 11,99 – бесплатно во Фамилијарна соба- Family Room
Прво дете од 0-11,99 во трикреветна соба – бесплатно
Второ дете од 0-1,99 во Трикреветна соба – бесплатно, спие со родител
Дете до 1,99 спие со 2ца возрасни во двокреветна соба,
Трето возрасно лице во трикреветна соба – бесплатно
Четврто возрасно лице во Фамилијарна соба – плаќа 7 еур на ден-НЕ следува попуст
Доплата за туристичка такса – 1.5€ по соба на ден. се плаќа на рецепција.

При резервации се уплаќа аванс од 30% од вредноста на аранжманот, а остатокот по потврдувањето на резервацијата, и тоа најдоцна до 15 дена пред реализацијата на аранжманот.
Услови за “early booking”:
За резервација е потребно 30% уплата од сумата на аранжманот, доплата се врши најдоцна до датумот кога истекува попустот за рано букирање. Сите резервации направени или платени по предвидените датуми за рано букирање ќе бидат наплатени по редовни или ревидирани услови и цени актуелни во периодот на доплата. 
На промо цените не следува попуст за 2 последователни термини и попуст за рана резервација.
За уплата на два или повеќе последователни термини одобруваме 7% попуст на вториот термин,
Попустите не може да се комбинираат,
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Во студио/апартман е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 год. во кревет со родител,
Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Минимум 1 ден пред секое поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.
Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења.
Патниците студиото/апартманот првиот ден го превземаат по 14:00 часот,
Последниот ден напуштање на  студиото/апартманот е до 09:00 часот наутро.
Патниците се должни сами да ја одржуваат хигиената за време на престојот.
Тоалетни и хигиенските производи самите гости си ги обезбедуваат.
По завршувањето на Вашиот престој должни сте да го оставите студиото/апартманот во чиста состојба.
Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на студиото/апартманот ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.
Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на ultra first или last minute понуда да ги објави и продаде слободните капацитети по цени кои се разликуваат од оние кои се веќе објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надомест на средства за разлика во цена.
Цената на аранжманот зависи од квалитетот и локацијата на објектот.
Минималниот број на лица се определува според бројот на основни легла во сместувачката единица.
Важат Општите услови на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ.