УЛ.ПЕЦЕ МАТИЧЕВСКИ БР.15, 7000 БИТОЛА  + 389 47 512 512  + 389 76 296 296       info@migtravel.mk

Вила САВАС

Вила САВАС

10% попуст за рана уплата до 31.03.2020

Неа Флогита се наоѓа на само 59 километри од Солун, односно 160 километри од македонско-грчката граница. Неа Флогита одличен избор за сите кои својот летен одмор сакаат да го поминат во помирна атмосфера во споредба со останатите популарни туристички места во Грција.

Неа Флогита има уникатна местоположба, на ридски терен. Се наоѓа на само 5 минути возење од Неа Модања, градче кое е комерцијален центар на Халкидки, место каде што можете да пронајдете и купите сѐ што ви е потребно или пак да уживате во активниот ноќен живот.

Неа Флогита е позната по долгата песочна плажа и бројните патеки идеални за луѓето кои сакаат да шетаат. На самата плажа и низ местото има повеќе традиционални таверни, барови и ресторани кои ќе ги задоволат сите вкусови, а локалниот пазар изобилува со свежи производи во секоја сезона.

Вила  САВАС – Неа Флогита

Локација:       САВАС 2 на сама плажа – во близина на најубавата плажа Pastazi beach.

                          САВАС 1 на сама плажа на плоштадот во Неа Флогита во самиот центар.

Сместување:   убаво уредени 1/5 Aпартмани  и 1/6 дуплекси на први, втори кат и приземје.

Опременост: ТВ, опремена кујна,тераса, WI-FI, клима уред(вклучена во цената) и сопствена бања.                                                                                                                                               

ВОНСЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / */

Период Бр.на ноќи   1/5 АПП Савас 2 1/6 дуплекс Апп Савас 1
23.05 – 30.05 7* 69 € промо 79  промо
30.05 – 06.06 7* 99 € промо 119 € промо
06.06 – 13.06 7* 159  179 
13.06 – 20.06 7* 179  199 
20.06 –  27.06 7* 199  219 
28.06 –  05.07 7* 219  239 €
23.08 – 29.08 6* 189 € 219 
29.08 – 05.09 7* 199 € 229 
05.09 – 12.09 7* 16 19
12.09 – 19.09 7* 13 169 €
20.09 – 27.09 7* 9 129 €

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/5 АПП Савас 2 1/6 АПП Савас 1
28.06 – 07.07 9 53 559 
07.07 – 16.07 9 57 599 €
16.07 – 25.07 9 61 649 
25.07 – 03.08 9 619 € 649 
 03.08 – 12.08. 9 61 649 
12.08 – 21.08 9 619 € 649 €
21.08 – 29.08 8 539  579 

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   7 ноќи /

Период Бр.на ноќи 1/5 АПП Савас 2 1/6 АПП Савас 1
05.07 – 12.07 7 429  459 
12.07 – 19.07 7 469 € 499 
19.07 – 26.07 7 519  549 
26.07 – 02.08 7 519 € 549 €
02.08 – 09.08 7 519  549 
09.08 – 16.08 7 519  549 €
16.08 – 23.08 7 499  529 €


ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ (7*) , вклучуваат наем на АПП и превоз по лице.

Сместувањето за трето и четврто лице во 1/6 и 1/4 АПП е БЕСПЛАТНО,  плаќаат  само превоз.

Доколку се користи сопствен превоз  (7*),  цените се намалуваат за 10€ по лице

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН (9) превозот се доплаќа.

Превозот чини:  35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

ПРЕВОЗОТ Е ОД СКОПЈЕ

НАПОМЕНА:

 • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на АПП  е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во АПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. МИГ ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !

account android arrow-alt-circle-down arrow-alt-circle-left arrow-alt-circle-right arrow-alt-circle-up arrow-down arrow-left arrow-right arrow-up author bars behance blogger buffer caret-down caret-left caret-right caret-square-down caret-square-left caret-square-right caret-square-up caret-up cart-menu-1 cart-menu-2 cart-menu-3 cart-menu-4 categories chevron-down chevron-left chevron-right chevron-up clock close comments cookies copyright coupon-discount date-modified date-published discord double-arrows-down double-arrows-left double-arrows-right double-arrows-up dribbble envelope-open envelope eye facebook fax flickr foursquare github gmail google-drive grid-view hashtag hollow-ring homepage instagram ios level-down-alt level-up-alt line link linkedin list-view login logout long-arrow-alt-down long-arrow-alt-left long-arrow-alt-right long-arrow-alt-up medium messenger mobile-menu mobile phone pinterest place qq quote-left quote-right quotes reading-time-hourglass reading-time-stopwatch reddit rss scroll-to-top search shazam shopping-bag shopping-cart side-panel-opening-2-left side-panel-opening-2-right side-panel-opening-left side-panel-opening-right skype slack small-arrow-down small-arrow-left small-arrow-right small-arrow-up sms snapchat soundcloud spinner spotify stackoverflow sync telegram tiktok times-circle tinder trello tripadvisor tumblr twitch twitter viber vimeo vine vkontakte website wechat whatsapp windows wishlist xing yelp youtube zoom
%d bloggers like this: