SANDY BEACH RESORT 4* – ДРАЧ

You are currently viewing SANDY BEACH RESORT 4* – ДРАЧ

Хотелот е лоциран на 2 километри од центарот на Голем, 14 км од центарот на Драч и 45 км од аеродромот во Тирана. Налблиските продавници се наоѓаат на 100 метри од хотелот, а најблиската автобуска постојка на 750 метри од хотелот. Прекрасната песочна плажа, се наоѓа преку патот, на само 25 метри од хотелот, каде на располагање се бесплатни чадори и лежалки за гостите.

Хотелот е со 4 ѕвезди, изграден е во 2012 година, а е целосно реновиран во 2017 година. Има 82 соби, лифт, пространо и елегантно лоби, рецепција која е 24 часа на располагање на гостите. Главниот ресторан функционира на принципот buffet – голем избор на јадења од албанската и медитеранската кујна. Исто така, функционира и à la carte ресторан каде можите да вкусите и бројни морски специјалитети од грчката кујна. Ресторанот има посебни седишта и менија за деца.

Во хотелот функционираат и два барови, од кои едниот е на сама плажа. Меѓу другите услуги, достапни се и градина, конференциски центар за сто луѓе, менувачница, банкомат кој прифаќа кредитни картички како Visa и MasterCard. Wi-fi услугата е бесплатна.

Има повеќе типови на соби кои се опремени со клима уред, купатило со фен, телевизор со сателитски канали, телефон, сеф, минибар кој се доплаќа, бесплатно креветче за деца до 2 години со претходна најава пред да се пристигне.

Дополнително, како услуга се нудат два базени (за деца и за возрасни), лежалки и душеци покрај базенот кои се бесплатни за гостите, затворен базен, тенис, аеробик, ватерполо, одбојка на плажа, просторија и игралиште за деца, а се доплаќаат: сауна, билијард и изнајмување велосипед по цена од околку 2 евра на час.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ПРОТИВДЕНАРСКА ВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

SANDY BEACH RESORT / 4 * / DURRES
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 02.01.2021
25.05.2021
26.05.2021
30.06.2021
01.07.2021
28.08.2021
29.08.2021
25.09.2021
26.09.2021
28.12.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
SUPERIOR ROOM
DOUBLE 52.8 70.4 85.8 70.4 52.8
SINGLE 36.3 48.4 59.4 48.4 36.3
1+1 CHD (0-11,99) 36.3 48.4 59.4 48.4 36.3
2+1 CHD (0-1,99) 52.8 70.4 85.8 70.4 52.8
DELUXE ROOM
DOUBLE 57.2 85.8 96.8 85.8 57.2
TRIPLE 79.2 118.8 132 118.8 79.2
2+1 CHD (0-11,99) 57.2 85.8 96.8 85.8 57.2
2+2 CHD (0-11,99) (0-1,99) 57.2 85.8 96.8 85.8 57.2
2+2 CHD (0-11,99) (2-11,99) 71.5 107.25 121 107.25 71.5
JUNIOR SUITE
DOUBLE 68.2 96.8 116.6 96.8 68.2
TRIPLE 95.7 132 158.4 132 95.7
2+1 CHD (0-11,99) 68.2 96.8 116.6 96.8 68.2
2+2 CHD (0-11,99) (0-1,99) 68.2 96.8 116.6 96.8 68.2
2+2 CHD (0-11,99) (2-11,99) 85.25 121 145.75 121 85.25
3+1 CHD (0-11,99) 95.7 132 158.4 132 95.7
FAMILY ROOM
DOUBLE 72.6 103.4 121 103.4 72.6
TRIPLE 99 141.9 165 141.9 99
2+1 CHD (0-11,99) 72.6 103.4 121 103.4 72.6
2+2 CHD (0-11,99) (0-1,99) 72.6 103.4 121 103.4 72.6
2+2 CHD (0-11,99) (2-11,99) 90.75 129.25 151.25 129.25 90.75
2+3 CHD (0-11,99) (0-1,99) (0-1,99) 72.6 103.4 121 103.4 72.6
2+3 CHD (0-11,99) (2-11,99) (0-1,99) 91 129.25 151.25 129.25 91
2+3 CHD (0-11,99) (2-11,99) (2-11,99) 107.8 154 180.4 154 107.8
SUITE POOL & SEA VIEW
DOUBLE 110 132 156.2 132 110
TRIPLE 151.8 181.5 214.5 181.5 151.8
2+1 CHD (0-11,99) 110 132 156.2 132 110
2+2 CHD (0-11,99) (0-1,99) 110 132 156.2 132 110
RELEASE DAYS 1 1 1 1 1

Минимум престој од 3 ноќевања

Политика на отказ на резервација:

До 31 ден пред пристигање – без пенали

  • Од 30-16 дена пред пристигање – 1 ноќевање пенали
  • Од 15-8 дена пред пристигање – 2 ноќевања пенали
  • Од 7-3 дена пред пристигање – 3 ноќевања пенали
  • Од 2-0 дена пред пристигање – 100% пенали