RUSKOVETS

RUSKOVETS

Хотелот Русковец Ресорт е сместен во јужниот дел на котлината на регионот на Банско, со поглед према планината Пирин, и само на 8км одалеченост од Банско. 

Хотелот располага со неколку вида на сместувачи капацитети, идеални за сите гости кои се заинтересирани за мир и релаксација.

Областа изобилува со 17 минерални извори, кој се со топлина од 30-43степени. Спа центарот е со минарелна вода, голем базен со големина од 10/15м и детски базен со температура од 30-36степени. Веднаш до базенот се наоѓаат сауната, парната бања кој се на располагање на гостите, исто така има и надворешни џакузи со панорамски поглед. На располагање на гостите се и тушеви со пешкири. Велнес центарот изобилува со разни типови на масажи и терапии. Оваа вода служи за терапии и лекување на заболување на коските, кожни болести, белодробни нарушувања, нервни нарушувања, и гастро нарушувања.

 

ЗИМСКИ СКИ & СПА ОДМОР 2019/2020

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Пакети за минимум 2 ноќевања преку неделата или 3 ноќевања минимум престој за викенд

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

Хотел Русковец 4* Добриниште
Тип на соби Цена по соба на ден на база ноќевање со појадок
29.11-19.12.2019 20.12-26.12.2019 мин.3 ноќевања 27.12-01.01.2020 мин.3 ноќевања 02.01-09.01.2019 10.01-30.01.2020 14.02-07.03.2020 31.01-13.02.2020 08.03-16.04.2020
ХОТЕЛСКА ЗГРАДА
ЈУНИОР АПАРТМАН (2редовни и 1 доп.легло) 66еур 114еур 125еур 84еур 77еур 84еур 64еур
СЕНИОР АПАРТМАН (4 редовни + 1 доп.легло) 106еур 183еур 200еур 135еур 124еур 135еур 101еур
САМОСТАЛНА КУЌА ИЛИ ВИЛА
ВИЛА КОМФОРТ SO 1 спална за 2 лица (2редовни+1допл.легло) 83еур 143еур 156еур 106еур 97еур 106еур 79еур
ВИЛА КОМФОРТ ФАМИЛИ за 4 лица (4редовни+1доп.легло) 109еур 189еур 206еур 139еур 128еур 139еур 105еур
ВИЛА ФАМИЛИ ЛУКС за 4 лица (4 редовни+2доп.легла) 122еур 212еур 231еур 156еур 143еур 156еур 117еур
ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА:
Вечера за дете од 0-13.99год 8еур
Вечера за возрасен: 15еур
Сместување на дете на база ноќевање со појадок од 0-13.99 год на дополнително легло е бесплатно во сите сместувачки капацитети

 

РЕДОВЕН ЦЕНОВНИК ЗА ЗИМА 2019/2020

ПОПУСТ ОД 10% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 30.11.2019 , СО 50% УПЛАТА ДО 10.12.2019

RUSKOVETS TERMAL SPA & SKI RESORT 4* DOBRINISHTE
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
29.11-19.12.2019 20.12-26.12.2019 27.02.2019-01.01.2020 02.01-09.01.2020 31.01-13.02.2020 10.01-30.01.2020 14.02-07.03.2020 08.03-16.04.2020
JUNIOR APARTMAN (2возр+1дете 0-13,99год))
70.4 122.1 133.1 90.2 82.5 67.1
JUNIOR APARTMAN / SINGLE ROOM
63.36 110 119.79 81.18 74.25 60.4
APARTMAN SENIOR (4 Возр+1 дете 0-13.99год)
112.2 194.7 212.3 144.1 132 107.8
VILA KOMFORT (2 возр+1дете0-13.99год)
88 151.8 166.1 112.2 103.4 84.7
Vila KOMFORT FAMILY (4 Возр+1 дете 0-13.99год)
115.5 200.2 218.9 148.5 135.3 111.1
VILA FAMILY LUX (4возр+2деца од 0-13.99год)
129.8 224.4 245.3 166.1 151.8 124.3
ДОПЛАТА ЗА ВЕЧЕРА (14-99ГОД) 14ЕУР – ДЕТЕ ОД 4-13.99ГОД – 8ЕУР НА ДЕН
ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИЈА БЕЗ ПЕНАЛИ ДО:
7 дена 21 ден 21 ден 14 дена 14 дена 7 дена
ПЕНАЛИ ЗА ДОЦЕН ОТКАЗ/ отказ се прави најдоцна до 17часот, по ова време, ќе се калкулира како да е направен наредниот ден
1 ноќевање 100% пенали 100% пенали 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање

 

Во цените е вклучено: Појадок во ресторан Левандер, на шведска маса, или сет мени кога се помалку гости, употреба на базен со 30c температура (работно време од 8:30-20:30), детски базен со 33c температура (работно време од 8:30-20:30), детско катче, интернет, сауна, парна бања, фитнес, надворешно џакузи со минерална вода, (работно време од 10:00 до 20:00) и трансфер до гондолата по распоред и пријавување на рецепција, бесплатна топла ски гардероба и секоја вила има шкаф за сушење на ски опремата. Камин во секоја вила, првите дрва кој се наложени се бесплатни, наредните е со доплата од 8еур доколку се корити. Бесплатен паркинг, секоја вила располага со покриено паркинг место. За децата: бесплатно користење на детскиот клуб, и специјална анимациска програма за деца од 3-10год, за помали деца се налага присуство на родител.

Во цената не е вклучена ресортска такса која се плаќа на лице место на рецепција од 0,50еур по лице на ден.

Доплати:

-Доплата за 5то возрасно лице над од 14год нагоре, на дополнително легло во Апартмен сениор, Вила комфорт Фамили и Вила Фамили Лукс – плаќа 50% од цената на возрасно лице на редовно легло.

-Доплата за поглед према планина 10еур по соба на ден

-Новогодишна вечера – задолжителна – 130еур возрасен, 65еур дете од 4-13,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

Хотелот го задржува правото да ги промени цените во секое време, за официјалните празници и периоди по специјални програми

 

ПОЛИТИКА ЗА ДЕЦА:

-Едно дете од 0-13,99год на дополнително легло, на база ноќевање со појадок е бесплатно

-Второ дете од 0-3,99год – со или без бебешко креветче во апартман или вила се доплаќа 6еур на ноќевање. Бесплатно е само во Фамилијарна Вила Лукс.

-За второ дете од 4-13,99год на дополнително легло во Вила Комфорт и Вила Комфорт Фамили, се доплаќа по 11еур на ноќевање. Сместувањето во Вила Фамили Лукс е бесплатно

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ ТРАВЕЛ