ROYAL SPA 4* ВЕЛИНГРАД

You are currently viewing ROYAL SPA 4* ВЕЛИНГРАД

Hotel Royal Spa се наоѓа во населбата Чепино во Велинград. Нуди 8 базени /отворени и затворени/, спа центар  со џакузи, сауна, амам и теретана, паркинг и WiFi, ресторан, лоби бар, барот покрај базенот и цигарет бар,  билијар, градина со скара, лифт. Сите хотелски соби се климатизирани и содржат flat-screen TV со кабловски канали, папучи, фен, фрижидер, а некои соби се со балкон и делот за седење. Базените се со минерална вода со температури до 43 Cº, како и детски базен. За најмалите тука е и игралната, како и игралиште.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

HOTEL ROYAL SPA – VELINGRAD
ЦЕНИ ВАЛИДНИ ДО 20.12.2021ГОД
Цени на база ноќевање со појадок по соба на ден пакет 3 ноќи пакет 7 ноќи пакет 14 ноќи
Тип на соба Регул.легло + екстра легло Нед-Четв Пет-Саб Понеделник – Недела
Еднокреветна 1 64 71 180 399 754
Двокреветна стандард 2+0л 71 82 202 449 848
Делукс еднокреветна 1 71 82 202 449 848
Делукс двокреветна 2+0л 82 97 231 514 969
Апартман 2+0л 97 112 276 610 1148
Вип Апартман 2+0л 123 138 350 772 1457
Доплата за оброк Возрасен Дете од 6-11.99год Дете од 0-5.99год
Ручек 9 5 бесплатно
Вечера 14 7 бесплатно
Доплата за есктра легло
Возрасно лице од 12год нагоре – 21еур
Дете од 6-11.99год – 16еур
Дете од 0-5.99год – бесплатно. Бебешко креветче бесплатно и на барање
Цените се валидни за минимум 2 ноќевања, а пакетите се однесуваат за 2 лица во соба

Во цените е вклучено:

Употреба на интренет, паркинг, спа центар, внатрешен и надворешен базен, детски базен, внатрешен и надворешен шок базен, релакс зона, џакузи, сауна, арома сауна, панорамска парна бања, лакониум, детско игралиште и детски клуб.

 

Во цените не е вклучено туристичка такса по лице на ден од 1еур.

 

Политика на отказ на резервација:

  • До 7 дена пред пристигање – без пенали
  • Од 7-3 дена пред пристигање – 1 ноќевање пенали
  • Од 3-0 дена пред пристигање или не појавување во хотел – 100%