RILA HOTEL 4* – Borovec

RILA HOTEL 4* – Borovec

Хотелот Рила се наоѓа во срцето на ски центарот Боровец (1350м), веднаш до ски стазата. Располага со 257 соби, и 266 студиjа коi се наменети за фамилии. Располага со ресторан, лоби, тениско игралиште, одбојка, спа, базен, џакузи, (сауна, парна бања, и масажа со доплата).

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН, НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.10.2019

 

RILA 4* 27.12-04.01.2020
15.02-21.02.2020
25.01-14.02.2020 05.01-24.01.2020
22.02-07.03.2020
13.12-26.12.2019
08.03-14.03.2020
15.03-12.04.2020
SIGNATURE TWIN ROOM RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 173.8 140.8 121 102.3 68.2
1Возр+1Дете(0-12) 201.3 168.3 148.5 129.8 95.7
1Возр+2Деца(0-12) 228.8 195.8 176 157.3 123.2
2 Возрасни лица 231 187 160.6 136.4 96.8
2Возр+1Дете(2-12) 258.5 214.5 188.1 163.9 124.3
SIGNATURE TWIN ROOM SLOPE VIEW/ ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 184.8 151.8 132 113.3 79.2
1Возр+1Дете(0-12) 212.3 179.3 159.5 140.8 106.7
1Возр+2Деца(0-12) 239.8 206.8 187 168.3 134.2
2 Возрасни лица 242 198 171.6 147.4 107.8
2Возр+1Дете(2-12) 269.5 225.5 199.1 174.9 135.3
SUPERIOR RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 173.8 140.8 121 102.3 68.2
1Возр+1Дете(0-12) 201.3 168.3 148.5 129.8 95.7
1Возр+2Деца(0-12) 228.8 195.8 176 157.3 123.2
2 Возрасни лица 231 187 160.6 136.4 96.8
2Возр+1Дете(2-12) 258.5 214.5 188.1 163.9 124.3
SUPERIOR SLOPE VIEW/ ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 184.8 151.8 132 113.3 79.2
1Возр+1Дете(0-12) 212.3 179.3 159.5 140.8 106.7
1Возр+2Деца(0-12) 239.8 206.8 187 168.3 134.2
2 Возрасни лица 242 198 171.6 147.4 107.8
2Возр+1Дете(2-12) 269.5 225.5 199.1 174.9 135.3
FAMILY SUPERIOR RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1Возр+3Деца(2-14) 256.3 223.3 203.5 184.8 150.7
2Возр+2Деца(2-14) 286 242 215.6 191.4 151.8
FAMILY SUPERIOR SLOPE VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1Возр+3Деца(2-14) 313.5 269.5 243.1 218.9 179.3
2Возр+2Деца(2-14) 297 253 226.6 202.4 162.8
INTERCONNECTED RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2Возр+2Деца(2-12) 402.6 336.6 297 259.6 191.4
2Возр+3Деца(2-12) 430.1 364.1 324.5 287.1 218.9
2Возр+4Деца(2-12) 457.6 391.6 352 314.6 246.4
3 Возрасни лица 404.8 327.8 281.6 238.7 165
3Возр+1Дете(2-12) 432.3 355.3 309.1 266.2 192.5
3Возр+2Деца(2-12) 459.8 382.8 336.6 293.7 220
3Возр+3Деца(2-12) 487.3 410.3 364.1 321.2 247.5
4 Возрасни лица 462 374 321.2 272.8 193.6
4Возр+1Дете(2-12) 489.5 401.5 348.7 300.3 221.1
4 Возр+2Деца(2-12) 517 429 376.2 327.8 248.6
INTERCONNECTED SLOPE VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
2Возр+2Деца(2-12) 424.6 358.6 319 281.6 213.4
2Возр+3Деца(2-12) 452.1 386.1 346.5 309.1 240.9
2Возр+4Деца(2-12) 479.6 413.6 374 336.6 268.4
3 Возрасни лица 426.8 349.8 303.6 260.7 187
3Возр+1Дете(2-12) 454.3 377.3 331.1 288.2 214.5
3Возр+2Деца(2-12) 481.8 404.8 358.6 315.7 242
3Возр+3Деца(2-12) 509.3 432.3 386.1 343.2 269.5
4 Возрасни лица 484 396 343.2 294.8 215.6
4Возр+1Дете(2-12) 511.5 423.5 370.7 322.3 243.1
4 Возр+2Деца(2-12) 539 451 398.2 349.8 270.6
DELUXE SUITE RESORT VIEW / ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 347.6 281.6 242 204.6 136.4
1Возр+1Дете(0-12) 347.6 281.6 242 204.6 136.4
1Возр+2Деца(0-12) 375.1 309.1 269.5 232.1 163.9
2 Возрасни лица 347.6 281.6 242 204.6 136.4
2Возр+1Дете(2-12) 375.1 309.1 269.5 232.1 163.9
3 Возрасни лица 404.8 327.8 281.6 238.7 165
DELUXE SUITE SLOPE VIEW/ ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН
1 Возрасно лице 369.6 303.6 264 226.6 158.4
1Возр+1Дете(0-12) 369.6 303.6 264 226.6 158.4
1Возр+2Деца(0-12) 397.1 331.1 291.5 254.1 185.9
2 Возрасни лица 369.6 303.6 264 226.6 158.4
2Возр+1Дете(2-12) 397.1 331.1 291.5 254.1 185.9
3 Возрасни лица 426.8 349.8 303.6 260.7 187
Release periods 30 days 14 days 14 days 14 days 7 days
Креан рок за отказ за Early booking 29 до 7 дена пред пристигање 29 до 7 дена пред пристигање 29 до 7 дена пред пристигање 29 до 7 дена пред пристигање 29 до 7 дена пред пристигање
Пенали 100 % пенали 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање
Краен рок за отказ за без Early booking 30 дена 14 дена 14 дена 14 дена 7 дена
Пенали 100 % of booked stay 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање 1 ноќевање
Краен рок за отказ 6 дена 6 дена 6 дена 6 дена 6 дена
Пенали: 100 % пенали 100 % пенали 100 % пенали 100 % пенали 100 % пенали
NO SHOW пенали: 100 % пенали 100 % пенали 100 % пенали 100 % пенали 100 % пенали
Минимум престој: 5 ноќевања 4 ноќевања 4 ноќевања 3 ноќевања 3 ноќевања

 

Во цената е вклучено: користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, крио зона, турска бања, парна бања, wi-fi, паркинг (доколку има слободни места) бесплатено чување на ски опрема и фен за сушење на ски чизми.

Промена на имиња или промена на резервација со Попуст за рано букирање – не е дозволена. Исто така попустот е ограничен за лимитиран број на соби.

Baby cot – Без доплата

Строго е забрането да се носи ски опрема и чизми за скијање во собите, сета се остава во депото на ски оставата на 1ви спрат.

 

Доплати:

Задолжителна Новогодишна вечера – 90еур возрасно лиле / 40еур дете од 2-11,99год

Незадложителна Божиќна вечера – 40еур возрасно лице / 20еур дете од 2-11,99год

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – за престој од 4 ноќевања па нагоре

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур – зa престој од 1-3 ноќевања

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ПОЛИТИКИ ЗА ОТКАЗ НА РЕЗЕРВАЦИИ

Откази на резервации кои не подлежат на казнени пенали: A -до 7 дена, B – до 30 дена, C и D – 10 дена, E – до 57 дена пред пристигнување.

Откази на резервации по предвидениот рок: A, C, D, E – казнени пенали во вредност од 2 ноќевања, B – 100% од сумата.

No show: 100% од сумата

 

Отказ на резервации кој се направени до РАНО букирање:

До 30дена пред пристигање – без пенали, 29-8дена пред пристигање – 2 ноќевања пенали.
Од 6-0 дена пред пристигање, не појавување или порано заминување од хотел – 100% задршка.