RAPOS RESORT 5* ВАЛОНА – ХИМАРЕ

You are currently viewing RAPOS RESORT 5* ВАЛОНА – ХИМАРЕ

На само 1,5 километар од центарот на Хмара и 1 минута од морскиот брег, хотелот   ги нуди своите услуги од 2013 година. Хотелот има капацитет од 50 двокреветни соби од кои 10 семејни соби, 2 апартмани и 1 претседателски кој е дуплекс.Лесно удобно и со удобни и релаксирачки објекти, нашето одморалиште комбинира класа и удобност, со што станува омилена дестинација за сите туристи

Хотелот нуди бар и ресторан со тераса, отворен базен и приватна плажа,бесплатен Wi-Fi и паркинг

Сите соби се опремени со клима, мини бар.Повеќето соби имаат поглед кон морето. Ресторанот служи традиционални албански и меѓународни специјалитети.Постои детско игралиште во близина, додека ноќен клуб и продавница во близина.Самиот хотел нуди екскурзии до историските места а можно изнајмување и  на џет-ски на блиската плажа.

Локалните автобуси застануваат само неколку чекори подалеку, додека главната автобуска станица е 1,5 километри.Ферибот пристаниште во Саранда, со линии до островот Крф е 52 километри.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

RAPOS RESORT / 5 STAR / VLORA
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 27.04.2021
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
14.07.2021
15.07.2021
20.08.2021
21.08.2021
31.08.2021
01.09.2021
15.10.2021
ЦЕНА ИЗРАЗЕНА ПО СОБА АН ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD SEA VIEW
DOUBLE 74.8 103.4 123.2 162.8 143 74.8
SINGLE 71.5 101.2 121 160.6 140.8 71.5
TRIPLE 99 128.7 148.5 188.1 168.3 99
2+1 CHD (0-4,99) 74.8 103.4 123.2 162.8 143 74.8
2+1 CHD (5-14,99) 92.4 121 140.8 180.4 160.6 92.4
FAMILY SEA VIEW
2PAX 123.2 173.8 202.4 261.8 242 123.2
3PAX 125.4 174.9 204.6 264 244.2 125.4
4PAX 127.6 180.4 206.8 268.4 246.4 127.6
2+1 CHD (0-14,99) 123.2 173.8 202.4 261.8 242 123.2
2+2 CHD (0-14,99) (0-14,99) 123.2 173.8 202.4 261.8 242 123.2
3+1 CHD (0-14,99) 125.4 174.9 204.6 264 244.2 125.4
MINISTERIAL SEA VIEW SUITE
DOUBLE 154 193.6 213.4 228.8 203.5 154
SINGLE 154 193.6 213.4 228.8 203.5 154
DIPLOMAT SEA VIEW SUITE
2PAX 183.7 223.3 243.1 282.7 262.9 183.7
3PAX 183.7 223.3 243.1 282.7 262.9 183.7
4PAX 183.7 223.3 243.1 282.7 262.9 183.7
2+1 CHD (0-14,99) 183.7 223.3 243.1 282.7 262.9 183.7
2+2 CHD (0-14,99) (0-14,99) 183.7 223.3 243.1 282.7 262.9 183.7
3+1 CHD (0-14,99) 183.7 223.3 243.1 282.7 262.9 183.7
PRESIDENTIAL SEA VIEW SUITE
2PAX 253 282.7 282.7 391.6 352 253
3PAX 253 282.7 282.7 391.6 352 253
4PAX 253 282.7 282.7 391.6 352 253
2+1 CHD (0-14,99) 253 282.7 282.7 391.6 352 253
2+2 CHD (0-14,99) (0-14,99) 253 282.7 282.7 391.6 352 253
RELEASE DAYS 5 5 3 5 5 5

 

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса од 2еур по лице на ден и 1еур за деца од 2-11,99год

Минимум престој од 2 ноќевања за сите периоди на престој.

Политика на отказ на резервација:

До 15 дена пред пристигање – без пенали, по овој период 100% пенали