RAFFAELO RESORT 5*- ШЕНЃИН

You are currently viewing RAFFAELO RESORT 5*- ШЕНЃИН

Рафаело Ресорт е лоциран на брегот на Шенѓин, град кој е на 50км од Тирана. Идеална локација за сите кои сакаат песочна плажа, тиркизно чисто море, Медитеранска кујна. Рафаело Ресорт е меѓу најскоро реновираните објекти во регионот. Хотелот има приватна плажа, со лежалки и чадори кои се бесплатни за користење за гостите на хотелот. Ресортот има 645 соби, поделени во неколку категории , студиа апартмани, како и делукс соби.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

RAFAELO RESORT / 4 STAR / SHENGJIN
НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК 01.10.2020
31.05.2021
01.06.2021
30.06.2021
01.07.2021
31.08.2021
01.09.2021
30.09.2021
ЦЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STANDARD ROOM
DOUBLE 33 49 58 49
SINGLE 27 46 54 46
1+1 CHD (0-3,99) 27 46 54 46
1+1 CHD (4-11,99) 33 46 54 46
1+2 CHD (0-11,99) (0-3,99) 33 46 54 46
1+2 CHD (0-11,99) (4-11,99) 40 57 68 57
2+1 CHD (0-3,99) 33 49 58 49
2+1 CHD (4-11,99) 42 61 72 61
TRIPLE ROOM
DOUBLE 42 62 71 62
TRIPLE 47 63 73 63
2+1 CHD (0-11,99) 42 62 71 62
DELUXE ROOM
DOUBLE 62 80 99 80
SINGLE 41 50 77 50
2+1 CHD (0-3,99) 62 80 99 80
2+1 CHD (4-11,99) 77 99 124 99
JUNIOR SUITE
DOUBLE 80 108 137 108
2+1 CHD (0-3,99) 80 108 137 108
2+1 CHD (4-11,99) 99 135 170 135
QUADRUPLE
2PAX 50 66 80 66
3PAX 50 70 83 70
4PAX 53 71 84 71
2+1 CHD (0-11,99) 49 66 80 66
2+2 CHD (0-11,99) (0-11,99) 49 66 80 66
3+1 CHD (0-11,99) 50 70 83 70
SUITE
DOUBLE 99 146 174 145
2+1 CHD (0-3,99) 99 146 174 145
2+1 CHD (4-11,99) 124 182 217 182
RELEASE DAYS 3 3 5 3

Во цената не е вклучена задолжителна туристичка такса по лице на ден од 2еур, дете од 2-11,99год – 1еур на ден

Хотелот го задржува правото на промена на цените без предходна најава, затоа за цена консултирајте се со агент од продажба

Во цената е вклучено:

-Појадок, Бесплатен паркинг, Користење на приватен базен, Лежалки и чадори на приватна плажа, Детска анимација