Quattro Beach Resort 5*~Alanya

You are currently viewing Quattro Beach Resort 5*~Alanya

Локација: Quattro Beach Resort 
Хотелот се наоѓа на оддалеченост од 3 км од центарот на Конакли, 12 км од центарот на Аланија и 110 км од аеродромот во Анталија.
Сместување:
Хотелот располага со вкупно 438 соби: 355 стандардни +, 10 супериор со џакузи, 34 фамилијарни соби 1 (со врата на лизгање), 31 фамилијарна соба 2 (со 2 соби), 2 king апартмани, 2 princess апартмани и 4 соби за хендикепирани лица. Сите се опремени со клима уред, директна телефонска линија, LCD телевизор, сет за кафе/чај, мини-бар,  купатило со туш кабина, фен и сите потребни додатоци, балкон, WI-FI, детектори за чад, сеф.
Ресторани и барови:
Гостите во хотелот имаат на располагање главен ресторан, во кој имаат можност да пробаат вкусни специјалитети од домашната и од меѓународната кујна, како и 3 a la carte ресторани, во кои имаат можност за една бесплатна посета во еден ресторан по избор во текот на престојот, со претходна резервација. Покрај рестораните, хотелот располага и со неколку барови, каде што гостите можат да се освежат со најразлични алкохолни и безалкохолни пијалоци.
Активности и услуги:
Хотелот на своите гости им нуди на располагање: надворешен и внатрешен базен за возрасни, надворешен и внатрешен базен за деца, музика во живо, мини диско, пикадо, одбојка на плажа, сеф, WI-FI, фитнес, пикадо, мини фудбал, пинг понг, игри во базен, аеробик, лежалки и чадори за сонце, лекции по танц, бебиситерка, доктор.
Активности и услуги со доплата
Телефон, факс, фотокопир, хемиско чистење, перална, услуга во соба, Спа и масажа, доктор,
фризер, рент а кар, бебиситерка.

КОНКРЕТНИ ИНФОРМАЦИИ И КАЛКУЛАЦИИ ЗА АРАНЖМАНОТ ПОБАРАЈТЕ ВО НАШАТА АГЕНЦИЈА ИЛИ НА (INFO@MIGTRAVEL.MK )