ЕСЕНСКИ ПАКЕТ PREMIUM BEACH 5* – ДРАЧ

ЕСЕНСКИ ПАКЕТ PREMIUM BEACH 5* – ДРАЧ

Една од главните причини зошто одморот на море е од голема важност за здравјето е што морскиот воздух е полн со јони кои ја стимулираат апсорпцијата на кислород, ги олеснуваат симптомите на астмата и го регулираат нивото на хормоните. Преку изложување на телото на есенските сончеви зраци телото ја добива потребната количина на Витамин Д битен за поздрави коски особено во зимскиот период. Тоа се едни од најголемите предности што ни ги нуди морето и морскиот воздух.

Исто така научниците откриле дека звуците на морето ја прошируваат и ја подобруваат свесноста но и емоционалната благосостојба.

Покрај сите бенефити од морето, додаваме сместување во луксузен 5* хотел со одличен спа центар, на само неколку километри од вториот најголем град во Албанија.

Premium Beach 5* – Голем – Драч

Цена по лице на ден во двокреветна соба 55 евра

 

Во цената е вклучено:

  • Полн пансион ( појадок, ручер, вечера )
  • Неограничено користење на спа центарот
  • 30 мин. РЕЛАКС масажа
  •  Внатрешен базен
  • Сауна
  • Фитнес Центар
  • Џакузи
  • Бесплатно користење на соба за анимации ( пикадо, пинг понг, ноќен клуб )
  • Бесплатен интернет
  • Бесплатен паркинг

1во Дете од 0-5,99год – бесплатно

1во дете од 6-11,99год – 50% попуст од цената на возрасен

2ро дете од 6-11,99год – 50% попуст од цената на возрасен

 

** Можност за резервација без масажа -55 евра по лице

 

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА МЕСЕЦ НОЕМВРИ

СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА НА БАЗА ПОЛУПАНСИОН – 39ЕУР ПО ЛИЦЕ НА ДЕН 

СПЕЦИЈАЛНА ЦЕНА НА БАЗА ПОЛНПАНСИОН 46ЕУР ПО ЛИЦЕ НА ДЕН

 

Политика за отказ: Отказ до 7 дена пред поаѓање без пенали, отказ за помалку од 7 дена како и непојавување во хотел 100% пенали.

 

Минимум престој 2 ноќевања