PREMIUM BEACH 5* 8ми Декември

You are currently viewing PREMIUM BEACH 5* 8ми Декември

8ми Декември

Premium Beach 5* – Голем – Драч

3 ноќевања 05.12-08.12.2020

 

Прв ден: 05.12.2020 (сабота)

Состанок на групата рано наутро на спортска сала Битола, тргнување према Драч со попатни паузи за царински формалности и одмори. Пристигнување во Драч во претпладневните часови. Слободно време за разглед и прошетка, време за индивидуален ручек и слободни активности. Сместување на групата во хотел „Premium Beach 5*”, во двокреветни соби. Слободно попладне за индивидуални активности и користење на СПА центарот на хотелот (внатрешен базен, сауна,џакузи …). Вечера. Ноќевање.

 

Втор ден: 06.12.2020 (недела)

Појадок. По појадокот слободен ден за индивидуални активности и користење на спа центарот. Вечера. Ноќевање.

 

Трет ден: 07.12.2020 (понеделник)

Појадок. Слободен ден за индивидуални активности и користење на спа центарот. Вечера. Ноќевање.

 

Четврти ден 08.12.2020 (вторник)

Појадок. Слободно време за користење на спа центарот. Одјавување од хотелот и заминување кон Македонија со попатна посета на Тирана за прошетка, индивидуален ручек и шопинг. Пристигнување во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 149 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Превоз со туристички автобус на наведената релација

– Сместување во Хотел Premium Beach 5* на база 2 полупансиони (појадок и вечера) во двокреветни соби

– Користење на СПА центарот на хотелот

– Посета на Тирана

– Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

– Повратен трансфер од Скопје, Велес, Сирково и Прилеп 10 евра по лице

– Доплата за полн пансион 21 евра по лице

– Индивидуални трошоци

– Задолжително патничко осигурување (информации во агенција)

– Доплата за single соба 75% од аранжманот

 

Услови за деца:

– дете до 1.99 – бесплатно (не користи седиште)

– дете од 1.99 до 5.99 – плаќа 30 евра

– дете од 5.99 до 11.99 плаќа 50% од аранжманот

Условите за деца важат исклучиво со 2ца возрасни во соба.

Premium Beach 5* – Голем – Драч

2 ноќевања 06.12-08.12.2020

Прв ден: 06.12.2020 (недела)

Состанок на групата рано наутро на спортска сала Битола, тргнување према Драч со попатни паузи за царински формалности и одмори. Пристигнување во Драч во претпладневните часови. Слободно време за разглед и прошетка, време за индивидуален ручек и слободни активности. Сместување на групата во хотел „Premium Beach 5*”, во двокреветни соби. Слободно попладне за индивидуални активности и користење на СПА центарот на хотелот (внатрешен базен, сауна,џакузи) Вечера. Ноќевање.

 

Втор ден: 07.12.2020 (понеделник)

Појадок. По појадокот слободен ден за индивидуални активности и користење на спа центарот. Вечера. Ноќевање.

 

Трет ден: 08.12.2020 (вторник)

Појадок. Слободно време за користење на спа центарот. Одјавување од хотелот и заминување кон Македонија со попатна посета на Тирана за прошетка, индивидуален ручек и шопинг. Пристигнување во вечерните часови.

 

ЦЕНА: 109 ЕВРА ПО ЛИЦЕ

Во цената на аранжманот е вклучено:

– Превоз со туристички автобус на наведената релација

– Сместување во Хотел Premium Beach 5* на база 2 полупансиони (појадок и вечера) во двокреветни соби

– Користење на СПА центарот на хотелот

– Посета на Тирана

– Организација, реализација и лиценциран придружник на патувањето

 

Во цената не е вклучено:

– Повратен трансфер од Скопје, Велес, Сирково и Прилеп 10 евра по лице

– Доплата за полн пансион 14 евра по лице

– Индивидуални трошоци

– Задолжително патничко осигурување (информации во агенција)

– Доплата за single соба 75%

 

Услови за деца:

– дете до 1.99 – бесплатно (не користи седиште)

– дете од 1.99 до 5.99 – плаќа 30 евра

–  дете од 5.99 до 11.99 плаќа 50% од аранжманот

Условите за деца важат исклучиво со 2ца возрасни во соба.

Важни напомени:

– За патувањето е потребно да поседувате валиден биометриски пасош, најмалку 3 месеци пред истек, или валидна лична карта.

– За реализација на патувањето потребен е минимум од 30 патници

– За време на патувањето во автобус задолжително е носење на заштитна маска со која се покрива устата и носот.

– Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група и да ги почитуваат правилата и препораките дадени од страна на водичот.

– За резервација потребна е задолжителна уплата на депозит од најмалку 30% доплата најдоцна до 2 недели пред поаѓање.

– Со потпишување на договорот на патниците им се доделуваат седишта според времето на уплата, доколку одредени патници имаат посебни барања за конкретно седиште истото го доплаќаат во агенција.

– Цените се дадени по лице за сместување во двокреветни валидни за најмалку 2 лица во соба.

– Агенцијата го задржува правото за отказ на аранжманот најдоцна до 5 дена пред поаѓање доколку не е исполнет бројот на пријавени лица предвидени по програмата за ова патување.

– За ова патување важат Општите Услови за Патување на МИГ Травел.