PRELIK 4*

You are currently viewing PRELIK 4*

Hotel Prelik 4* се наоѓа на 50м од центарот и 1,5км до гондолата.

Хотелот располага со комплетно реновиран спа центар, со базен, фитнес, сауна кој се на располагање на гостите. Хотелот располага со ресторан, Италијански ресторан, таверна, бар, диско, кафе бар, лоби бар, ноќен клуб.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

 

PERELIK / 5* / PAMPOROVO
BED & BREAKFAST / EUR 01.12.2021
17.12.2021
18.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
03.01.2022
04.01.2022
21.01.2022
22.01.2022
18.02.2022
19.02.2022
04.03.2022
05.03.2022
10.04.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА АН ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
JUNIOR SUITE
SINGLE ROOM 80.3 85.8 171.6 85.8 91.3 85.8 80.3
JUNIOR SUITE 99 110 171.6 110 121 110 99
JUNIOR SUITE+EXTRA BED 136.1 151.2 235.9 151.2 166.3 151.2 136.1
JUS 1+1 CHD (7-11,99) 86.6 96.2 150.1 96.25 105.8 96.2 86.6
SGL 1+1 CHD (0-6,99) 80.3 85.8 171.6 85.8 91.3 85.8 80.3
JUS 1+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 86.6 96.2 150.1 96.2 105.8 96.2 86.6
JUS 1+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 111.3 123.7 193 123.7 136.1 123.7 111.3
SGL 1+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 80.3 85.8 171.6 85.8 91.3 85.8 80.3
JUS 2+1 CHD (0-6,99) 99 110 171.6 110 121 110 99
JUS 2+1 CHD (7-11,99) 123.7 137.5 214.5 137.5 151.2 137.5 123.7
JUS 2+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 99 110 171.6 110 121 110 99
JUS 2+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 123.7 137.5 214.5 137.5 151.2 137.5 123.7
JUS 2+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 148.5 165 257.4 165 181.5 165 148.5
MAISONETTE 2 PAX
MAISONETTE 2 ADULTS 99 110 171.6 110 121 110 99
MAISONETTE 2 ADULTS+EXTRA BED 136.1 151.2 235.9 151.2 166.3 151.2 136.1
MAIS2 1+1 CHD (7-11,99) 86.6 96.2 150.1 96.2 105.8 96.2 86.6
MAIS2 1+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 86.6 96.2 150.1 96.2 105.8 96.2 86.6
MAIS2 1+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 111.3 123.7 193 123.7 136.1 123.7 111.3
MAIS2 2+1 CHD (0-6,99) 99 110 171.6 110 121 110 99
MAIS2 2+1 CHD (7-11,99) 123.7 137.5 214.5 137.5 151.25 137.5 123.7
MAIS2 2+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 99 110 171.6 110 121 110 99
MAIS2 2+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 123.7 137.5 214.5 137.5 151.25 137.5 123.7
MAIS2 2+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 148.5 165 257.4 165 181.5 165 148.5
2 BEDROOM APARTMENT
2-BEDROOM APP 4 ADULTS 189.2 211.2 325.6 211.2 228.8 211.2 189.2
2-BEDROOM APP 4 ADULTS+EXTRA BED 224.6 250.8 386.6 250.8 271.7 250.8 224.675
AP44A 4+1 CHD (0-6,99) 189.2 211.2 325.6 211.2 228.8 211.2 189.2
AP44A 4+1 CHD (7-11,99) 212.8 237.6 366.3 237.6 257.4 237.6 212.8
AP44A 4+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 189.2 211.2 325.6 211.2 228.8 211.2 189.2
AP44A 4+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 212.85 237.6 366.3 237.6 257.4 237.6 212.85
AP44A 4+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 236.5 264 407 264 286 264 236.5
AP44A 5+1 CHD (0-6,99) 224.6 250.8 386.6 250.8 271.7 250.8 224.6
AP44A 5+1 CHD (7-11,99) 248.3 277.2 427.3 277.2 300.3 277.2 248.3
MAISONETTE 4 PAX
MAISONETTE 4 ADULTS 189.2 211.2 325.6 211.2 228.8 211.2 189.2
MAISONETTE 4 ADULTS+EXTRA BED 224.6 250.8 386.6 250.8 271.7 250.8 224.6
MAIS4 4+1 CHD (0-6,99) 189.2 211.2 325.6 211.2 228.8 211.2 189.2
MAIS4 4+1 CHD (7-11,99) 212.8 237.6 366.3 237.6 257.4 237.6 212.8
MAIS4 4+2 CHD (0-6,99) (0-6,99) 189.2 211.2 325.6 211.2 228.8 211.2 189.2
MAIS4 4+2 CHD (0-6,99) (7-11,99) 212.85 237.6 366.3 237.6 257.4 237.6 212.85
MAIS4 4+2 CHD (7-11,99) (7-11,99) 236.5 264 407 264 286 264 236.5
MAIS4 5+1 CHD (0-6,99) 224.6 250.8 386.6 250.8 271.7 250.8 224.6
MAIS4 5+1 CHD (7-11,99) 248.3 277.2 427.3 277.2 300.3 277.2 248.3
RELEASE DAYS 14 14 30 14 14 14 14

 

Во цените е вклучено: употреба на внатрешен базен и фитнес, инфраред сауна, парна бања, арома парна бања, ледена соба, интернет, превоз до гондолата на два ски области Пампорово и Мечкин Чал, ски гардероба со доплата на лице место.

  • Новогодишната вечера е задолжителна – 80еур возрасен , 45еур дете од 4-11,99год
  • Бебешко кревече – бесплатно – на барање
  • Туристичка такса по лице на ден од 1еур

Политика на отказ на резервација: 
Доцен отказ: Сезона А – 50% пенали, Сезона Б – 50% пенали од тотал цената

Отказ на резервација за Новогодинешниот период се пенали со 100%

Не појавување во хотел: Сезона А -50% пенали, Сезона Б – 50% пенали од тотал цената, Ц или новогодишниот период 100% пенали