Вила Посеидон-Сабота

You are currently viewing Вила Посеидон-Сабота

Вила Посеидон-Сабота

Касандра, Грција

Опис на вила

Вила Посеидон се наоѓа на сама плажа во Калитеа, на 200м од центарот. Паркинг за возила сама вила не нуди, но има на 30м од самата вила веднаш до хотелот Маргарита, и истиот е бесплатен. Собите кој се во Сабота се сите четворокреветни и се наоѓаат на втор спрат, од кој една само на приземје.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ЗА НАЕМ НА СОБА ЗА 7 НОЌЕВАЊА

Првите два и последните два термина се ПРОМО ЦЕНИ и не подложат на попуст

-7% ПОПУСТ ЗА СИТЕ НОВИ РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И ЦЕЛОСНО УПЛАТЕНИ ДО 15.05.2022

 

Опис на сместување

Четворокреветните студија располагаат со брачен кревет за две лица, по грчки мерки т.е потесни од стандардните спални и две единечни стандардни легла, или две дупли потесни легла во собите кој гледаат према градина, мини кујна со прибор за готвење и јадење, сопствен тоалет, балкон, wi-fi. Користењето на клима уредот е вклучено во цената. Истите можат да бидат лоцирани на приземје (без оградена тераса) на втор кат со страничен поглед на море, и две студија со поглед на градина кое се наоѓаат на втор кат.

Удобности

 • Клима
 • WI-FI
 • Кујна
 • TV
 

 

Датуми Quadraple GV Quadraple GF Quadraple SSV
21.05.2022 – 28.05.2022
28.05.2022 – 04.06.2022
04.06.2022 – 11.06.2022
11.06.2022 – 18.06.2022
18.06.2022 – 25.06.2022
25.06.2022 – 02.07.2022
02.07.2022 – 09.07.2022
09.07.2022 – 16.07.2022
16.07.2022 – 23.07.2022
23.07.2022 – 30.07.2022
30.07.2022 – 06.08.2022
06.08.2022 – 13.08.2022
13.08.2022 – 20.08.2022
20.08.2022 – 27.08.2022
27.08.2022 – 03.09.2022
03.09.2022 – 10.09.2022
10.09.2022 – 17.09.2022
17.09.2022 – 24.09.2022

Превоз

 

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Калитеа чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Сабота)

 • Скопје (Дрводекор) – 40еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 50еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) –40еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 40еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 40еур по лице

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола -(Спортска сала) – 40еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола –40еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола –45еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 55еур
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната цена
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште