PIRIN GOLF 5*

You are currently viewing PIRIN GOLF 5*

5 – ѕвездениот комплекс Пирин Голф Хотел и Спа нуди извонреден спа – центар, која зафаќа околу 5000 квадратни метри. Во хотелот има 3 ресторани кои нудат различни јадења.

Опис на соби:

Собите и апартманите во Пирин се опремени со плазма телевизор, минибар, централно греење, работна маса и сеф.

Услуга и Капацитет:

Приватната бања нуди спа бања, бесплатни тоалети, бањарки и папучи. Пирин Голф Хотел вклучува 3 ресторани во кои се служи европска и азиска кујна, лоби бар, продавници, продавници за накит и продавници за спортска опрема. Достапна за изнајмување е велосипедска и ски – опрема. Спа – центарот вклучува 3 спа – зони со 1 затворен и 3 отворени базени кои се отворени цела година, топла када, сауна и парна бања, фитнес, сквош и масажа терапии се достапни со доплата.
Банско ски – лифтот се наоѓа на 12 километри од Пирин Голф Хотел и Спа. Јавање на коњи може да се ужива во Bachevo, кое е оддалечено 15 километри. Во непосредна близина, можете да најдете голем избор на продавници, кафулиња, ресторани и супермаркети.
Автобуската и железничката станица во Разлог се на 3 km, а аеродромот во Софија е на 160 километри од хотелот. Хотелот нуди можност да се организира трансфер до меѓународните аеродроми во Софија или Солун со доплата.

 

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК ИЛИ ПОЛУПАНСИОН

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

 

 

 

 

Посочените цени се изразени во евра ПО СОБА /Апп. на ден и вклучуваат:

Ноќевање на база ноќевање со појадок /BB/ или ноќевање, појадок и вечера /HB/, со цена во зависиност од бројот на резервираните денови. Појадокот се сервира во период од 07:30ч. до 10:00ч. Вечерата се сервира од 18:30ч. до 21:00ч.

Бесплатен трансфер до и од главната станица на кабинковиот лифт во Банско

Бесплатен интернет и сателитска телевизија во собите/апп

СПА центар: 1 внатрешен и 3 надворешни базени, Термална зона /планинска сауна, инфрацрвена сауна, .хидротерапевтска Kneipp клупа, жежок камен, ледена фонтана, топла клупа, лакониум, арома парна бања, чудни тушови  и др.

 

Цените не вклучуваат

ТУРИСТИЧКА ТАКСА по 1 евро по лице на ден

Детска политика:

-Деца до 6.99 год. бесплатно во собата на родителите. Бебешко креветче – бесплатно
-Еден возрасен и едно дете до 6.99 г. /неполни/ како еднокреветна
-Деца од 7 до 13.99 год./неполни/ на редовно легло , плаќаат 50% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
-деца од 7 -14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 35% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана, второ дете од 7 до 13.99 сместено на дополнително легло е бесплатно
-возрасни и деца над 14 год. сместени на дополнително легло плаќаат 70% од цената на редовно легло во избраниот вид на сместување и исхрана
-Така посочените цени не се валидни за време на национални, регионални и др. Празници

За период од 01.07-20.08 сместувањето е само на база на полупансион