PERUN LODGE 4*

You are currently viewing PERUN LODGE 4*

       www.perunlodge.com

 

Четириѕвездниот  апарт хотел “Перун Лоџ”, се наоѓа во срцето на еден од најпознатите модерно опремените скијачки  центри во Источна Европа – Банско. Само на 3 минути пешачење од станицата на жичарница. Позициониран во најатрактивниот дел на бугарското скијачко  и голф одморалиште Банско. Повеќето пентхаус студиа и апартмани  имаат балкон. Сите располагаат со комплетно опремена кујна. Можете да уживате во многу вкусна  храна и пријатни коктели во лоби барот на нашиот  ресторан. Опуштете се во модерниот СПА и фитнес центар на хотелот Перун Лоџ, кој исто така нуди разновидни релаксирачки третмани.

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 20.11.2021, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 05.12.2021

 

PERUN LODGE / 4* / BANSKO
BED & BREAKFAST / EUR 01.12.2021
17.12.2021
18.12.2021
28.12.2021
29.12.2021
03.01.2022
04.01.2022
25.02.2022
26.02.2022
05.03.2022
06.03.2022
10.04.2022
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО СОБА НА ДЕН НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК
STUDIO
SINGLE ROOM 62.7 69.3 143 72.6 69.3 62.7
STUDIO 2 ADULTS 83.6 92.4 143 96.8 92.4 83.6
STUDIO 2 ADULTS+EXTRA BED 115 127 196.6 133.1 127 115
SGL 1+1 CHD (0-4,99) 62.7 69.3 143 72.6 69.3 62.7
ST2AD 1+1 CHD (5-11,99) 73.1 80.8 125.1 84.7 80.8 73.1
ST2AD 1+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 73.1 80.8 125.1 84.7 80.8 73.1
ST2AD 1+2 CHD (5-11,99) (5-11,99) 94 104 160.875 108.9 104 94
ST2AD 2+1 CHD (0-4,99) 83.6 92.4 143 96.8 92.4 83.6
ST2AD 2+1 CHD (5-11,99) 104.5 115.5 178.75 121 115.5 104.5
1 BEDROOM APARTMENT
SINGLE ROOM 71 77.5 154 80.8 77.5 71
APARTMENT 2AD 94.6 103.4 154 107.8 103.4 94.6
APARTMENT 2AD+EXTRA BED 130 142.1 211.7 148.2 142.1 130
APT2 1+1 CHD (5-11,99) 82.7 90.4 134.7 94.3 90.4 82.7
SGL 1+1 CHD (0-4,99) 70.9 77.5 154 80.8 77.5 70.9
APT2 1+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 82.7 90.4 134.7 94.3 90.4 82.7
APT2 1+2 CHD (5-11,99) (5-11,99) 106.4 116.3 173.2 121.2 116.3 106.4
APT2 2+1 CHD (0-4,99) 94.6 103.4 154 107.8 103.4 94.6
APT2 2+1 CHD (5-11,99) 118.2 129.2 192.5 134.7 129.2 118.2
APT2 2+2 CHD (0-4,99) (5-11,99) 118.2 129.2 192.5 134.7 129.2 118.2
APT2 2+2 CHD (5-11,99) (5-11,99) 141.9 155.1 231 161.7 155.1 141.9
RELEASE DAYS            

Во цените е вклучено: појадок , транспорт до гондолата (по распоред), користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, ски гардеробер, интернет во лоби.

 

  • -Доплата за полупансион – 16еур возрасен, 9еур дете од 5-11,99год на ден
  • -Новогодишна вечера задолжителна – 80еур возрасен, 40еур дете од 5-11,99год
  • -Доплата за паркинг (на рецепција) – 9€ на ден.
  • -Бебешко креветче бесплатно, на барање

 

ПОЛИТИКА НА ОТКАЗ:

Доцен отказ: 50%  пенали за сезона А и Б, целосна сума пенали за сезона Ц, Д Е.

 

-Задолжителна туристичка такса по лице на ден од 1еур

-Дете од 0-1,99год – не плаќа такси

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

LOYALTY CARD попуст 4 % (од 5 ноќевања нагоре)
Во соба е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет
Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата),
Важат Општите услови на СКТМ и ТА “МИГ ТРАВЕЛ“.