Хотел ПЕЛА Охрид

You are currently viewing Хотел ПЕЛА Охрид

Хотелот Пела сместен на брегот на Охридското Езеро, на 4км од градот во тивка инспиративна борова шума со своите модерни хотелски содржини ви овозможува извонредни услови како за одмор и рекреација така и за организирање на разни работилници, презентации, семинари, симпозиуми, конгреси и други настани. Се наоѓа на 130 метри од песочната плажа и нуди бесплатен интернет и климатизирани соби со балкон, место за седење и кабловска ТВ. Пештерската црква Св. Стефан е на само 300 м. Гостите можат да уживаат во билијард, пинг-понг. Масажа е возможна на Ваше барање. Децата можат да уживаат во игралиштето. Појадок и вечера се служат во ресторанот, кој има просторна тераса кон шумата.

Хотелот се состои од 24 часа услуги на рецепција • Детско игралиште • Интернет (безжичен) • Масажа • Паркинг (надворешен сопствен) • Пинг понг • Ресторан • Сефови • Соби за непушачи • Собна услуга • Тераса.

 

Цените се изразени во Денари, по лице на ден на база Ноќевање со појадок или Полупансион

-10% ПОПУСТ ЗА РАНИ РЕЗЕРВАЦИИ ДО 01.04.2021

Хотел Пела – Охрид
Вонсезонски цени B/B H/B
Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба 1860 ден 2170 ден
Двокреветна соба (по лице) 1300 ден 1610ден
Трокреветна соба (по лице) 1180ден 1490ден
Апартман (цена по соба на ден) 4340ден н/а
 
Цени валидни од 01.07-31.08.2021 B/B H/B
Ноќевање со појадок Полупансион
Еднокреветна соба 2110ден 2420ден
Двокреветна соба(по лице) 1550ден 1860 ден
Трокреветна соба(по лице) 1430ден 1740ден
Апартман (цена по соба на ден) 5270 ден н/а
 • Цените се изразени по лице на ден за минимум 3 ноќевања престој
 • Туристичката такса е вклучена во цената
 • Појадокот е на шведска маса, додена вечерата е според мени
 • Деца од 0-5.99год – бесплатно
 • Деца од 6-11,99год имаат попуст од 50% 

  СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ЕСЕН 2021

  Исклучиво за минимум 3 ноќевања престој

  Двокреветна соба на база BB – 1120ден по лице / на база HB – 1430ден по лице

  Еднокреветна соба на база BB – 1670ден по лице / на база HB – 1980ден по лице

  Појадокот е на шведска маса, додека вечерата е на се мени

  Цените се изразени по лице на ден

  Деца од 6-11,99год – 50% попуст

   

Политика на отказ:

-14 дена пред користење на услугата ( без надоместок );

-од 14 до 3 дена се задржува вредноста за 1 ноќевање

-помалку од 3 ноќевања 50% пенали

-No show – 100 % пенали