ПЕФКОХОРИ – Вила PARADISO – Блок Б

You are currently viewing ПЕФКОХОРИ – Вила PARADISO – Блок Б

Вила PARADISO е еден од најбараните наши објекти на Халкидики, се наоѓа на идеална локација на само неколку чекори од плажата во Пефкохори.

За уплата за рана резервација 10% попуст до 01.04.2023 

Локација:       На 40м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:   Трокреветни и четирикреветни студија

Опрема: Студио–одвоена опремена кујна и соба со два или четири кревети, бања, ТВ,тераса.
Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).
Клима уред: Доплата на лице место 3 еур од ден. Дел од собите  имаат страничен поглед море.

НОВО Реновирани соби 2023

Реновираниот блок од еден од најпродаваните наши објекти – Paradiso Пефкохори се наоѓа на само 40-тина метри од плажа, се одликува со новопремени апартмани и студија од кои дел имаат и страничен поглед на море.

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

Период Бр.на ноќи 1/3 студио         Блок Б 1/4 студио        Блок Б
28.05 – 04.06 7 149€  промо 169€ промо
04.06 – 11.06 7 299 € 319 €
11.06 – 18.06 7 329 € 349 €
18.06 – 25.06 7 369 € 389 €
25.06 –  02.07 7 399 € 419 €
02.07 – 09.07 7 449 € 469 €
09.07 – 16.07 7 489 € 509 €
16.07 – 23.07 7 519 € 539 €
23.07 – 30.07 7 519 € 539 €
30.07 – 06.08 7 519 € 539 €
06.08 – 13.08 7 519 € 539 €
13.08 – 20.08 7 51 53
20.08 –  27.08 7 489 € 509 €
27.08 – 03.09 7 449 € 469 €
03.09 – 10.09 7 389 € 409 €
10.09 – 17.09 7 299  319 €
17.09 – 24.09 7 229  249 €
24.09 – 01.10 7 159  179 
 

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ ЗА 7 НОЌИ.


Превозот се доплаќа

  Повратен превоз Еден правец
Возрасен  45€ 35€
Деца од 02-12 год. 35€ 25€
Деца до 2 год. Бесплатно (без седиште) Бесплатно (без седиште)

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Локација

Кликни на мапата за отворање на локацијата на Google Maps

НАПОМЕНА:

 • Во апартманитеи студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимумедно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  и Т.А МИГ ТРАВЕЛ