ПЕФКОХОРИ-НАТАЛИА

You are currently viewing ПЕФКОХОРИ-НАТАЛИА

Вила Наталиа се наоѓа во срцето на Пефкохори, на минута  од пешачката зона, до плажа и до
првиот супермаркет.
Вила Наталиа е составена од две згради, Анекс 1 и Анекс 2.
Анекс 1 е на два спрата. Апартманите во Анекс 1 имаат еден брачен кревет во спална соба и 2
единечни кревети во кујна.
Анекс 2 е на еден спрат, само приземје. Апартманите во Анекс 2 имаат три кревети во спална и
еден во друга просторија, кујната е во одделна соба.
Вилата располага со сопствен ограден двор и зеленило, собите се опремени со мал тоалет, кујна,
ТВ и клима, интернет почнувајки од 01.06.2021. Климата не е вклучена во цената и истата чини
25 евра за 7 ноќевања. Се плаќа на лице место.

Кординати: 39.989033, 23.615187 (види на карта…)

-15% ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ И 50% УПЛАТЕНИ ДО 10.06.2021

ВИЛА НАТАЛИЈА – ПЕФКОХОРИ

ЦЕНИ ПО СОБА ЗА НАЕМ НА 7 НОЌЕВАЊА

Период

Ноќ.

1/2 Студио

1/4 Апп Анекс 1

1/4 АПП Анекс 2

Коментар

06.06-13.06.2021

7

195

229

217

 

13.06-20.06.2021

7

286

321

309

 

20.06-27.06.2021

7

320

389

378

 

27.06-04.07.2021

7

378

458

447

 

04.07-11.07.2021

7

401

481

470

 

11.07-18.07.2021

7

412

516

504

 

18.07-25.07.2021

7

447

562

550

 

25.07-01.08.2021

7

447

562

550

 

01.08-08.08.2021

7

447

562

550

 

08.08-15.08.2021

7

447

562

550

 

15.08-22.08.2021

7

424

504

493

 

22.08-29.08.2021

7

378

424

412

 

29.08-05.09.2021

7

320

355

343

 

05.09-12.09.2021

7

263

320

309

 

12.09-19.09.2021

7

195

263

274

 

19.09-26.09.2021

7

153

186

175

Промо цени

– Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот)

Во цената не е вклучен превоз. Повратен превоз до Пефкохори чини:

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Скопје за Халкидики (секоја Недела)

 • Скопје (Дрводекор) – 35еур по лице
 • Куманово (БП Макпетрол) – 35еур по лице
 • Штип (паркинг пред пошта) Трансфер до Велес – 45еур по лице
 • Струмица (БП Макпетрол кај нов кружен тек)-Трансфер до Удово – 45еур по лице
 • Неготино (бензинска пумпа, Неготино) – 35еур по лице
 • Удово (бензинска пумпа Удово) – 35еур по лице
 • Граничен премин (бензинска пумпа Шимов) – 35еур по лице

 

ЦЕНА ЗА ПРЕВОЗ од Битола за Халкидики:

 • Битола (Автобуска станица Транскоп) – на перон– 35еур по лице
 • Прилеп (БП Селида) Трансфер до Битола – 35еур по лице
 • Струга (Хотел Дрим) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Кичево (БП Пуцко Петрол) Трансфер до Битола – 45еур по лице
 • Охрид ( БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола – 40еур по лице
 • Ресен (спроти автобуска станица) Трансфер до Битола – 35еур по лице

 

 • Деца од 2-11,99год – Попуст од 10еур од редовната
 • Деца до 1,99год – бесплатно и не користат седиште

 

ОСТАНАТИ УСЛОВИ И ПОПУСТИ

 • *За уплата на два последователни термини одобруваме 7% попуст (овој попуст не е важечки за промо термините)
  * попустите не може да се комбинираат,
 • *Во студио е дозволено сместување на лица согласнопредвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до неполни 6 години во легло со родител
 • *Превозот ги слегува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус
 • *Препорачуваме патничко осигурување (информации во агенцијата)
 • *Важат Општите услови на СКТМ и ТА МИГ травел

 

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ СКОПЈЕ-ХАЛКИДИКИ:

 • -3:40 Штип (паркинг пред пошта) Трасфер до Велес
 • -5:00 Струмица (БП Макпетрол нов кружен тек) Трансфер до Удово
 • -4:00 Скопје (Дрводекор)
 • -4:30 Велес (БП мотел Македонија)
 • -5:00 Неготино (БП Неготино)
 • -5:40 Удово (БП Удово)
 • -6:00 Граничен премин ( БП Шимов)

ВРЕМЕ НА ПОАЃАЊЕ ОД БИТОЛА-ХАЛКИДИКИ

 • -4:00 Битола (Автобуска станица Транскоп – на перон)
 • -3:15 Прилеп (БП Салида) Трансфер до Битола
 • -2:15 Струга (Хотел Дрим) – Трансфер до Битола
 • -2:45 Кичево ( БП Пуцко Петрол) Трансфер од Битола
 • -2:30 Охрид (БП Лук Оил излез кон Битола) Трансфер до Битола
 • -3:15 Ресен (спроти автобуска станица) – Трасфер до Битола

ПОАЃАЊЕ ОД ГРЦИЈА:

 • 15:00 локално време (14:00 Мак. време) Калитеа
 • 14:45 локално време (14:00 Мак. време) Полихроно
 • 14:30 локално време (13:30 Мак. време ) Ханиоти
 • 14:15 локално време (13:15 Мак. време) Пефкохори

 

Минимум 1 ден пред поаѓање Ве замолуваме да се информирате во Агенција

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 мин пред поаѓањето

Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.